بازگشت
resent2

اشتغال در حوزه فناوری؛ معرفی ۴ کشوری که بدنبال نیروی کار هستند

مشاغل فناوری اغلب به عنوان مشاغل آینده در نظر گرفته می شوند. دیجیتالی شدن صنایع فراگیر شده است. مراقبت های بهداشتی، امور مالی و یا حتی هنر، استفاده از فناوری های جدید مانند هوش مصنوعی مورد توجه قرار گرفته، با این حال نیروی کار کنونی جهانی برای چنین مشاغل گسترده ای دارای کمبود است.گزارش جامع کشور به کشور از شرکت مشاوره آمریکایی Korn Ferry نشان می دهد که بیش از ۸۵ میلیون شغل در سراسر جهان به دلیل کمبود نیرو در پر کردن بازار کار، خالی خواهند ماند. مشاغلی در حوزه فناوری، رسانه و ارتباطات تا سال ۲۰۳۰ با کسری بیش از ۴میلیون نیرو مواجه خواهند شد.
چندین کشور استراتژی هایی را برای غلبه بر شکاف های مبتنی بر استعداد در نیروی کار ترسیم کرده اند، برخی از این برنامه ها شامل معرفی مسیرهای جدید دریافت ویزا برای فارغ التحصیلان بین المللی ماهر و با استعداد است.

کانادا
کانادا به عنوان کانون استخدام برای مشاغل فناوری قرار دارد. ویزای Global Talent Stream به عنوان بخشی از برنامه نیروی خارجی برای جبران کمبود نیروی کار داخلی در فناوری معرفی شد و به رده های A و B تقسیم می شود. استخدام های موفق می توانند سالانه بیش از ۸۰۰۰۰ دلار کانادا کسب کنند.
بخش عمده ای از فرآیند درخواست ویزا، توسط کارفرما انجام می شود، که باید پس از نشان دادن نیاز واقعی به نیروی کار خارجی برای پر کردن موقعیت های شغلی خالی، از دولت برای ادامه استخدام در خارج از کشور تأییدیه بگیرد.

آلمان
یکی از برجسته ترین مراکز اروپا در زمینه نوآوری آلمان است. این کشور اکنون ویزای کار برای کارشناسان فناوری اطلاعات که حداقل سه سال تجربه در این زمینه در طول هفت سال گذشته دارند را ارائه می دهد. این مشاغل در آلمان با حقوق ناخالص سالانه حداقل ۵۰۷۶۰ یورو (از سال۲۰۲۲) همراه است. متقاضی باید حداقل سطح B1 را در زبان آلمانی کسب کرده باشد. در مواردی اگر زبانی که در محل کار صحبت می شود آلمانی نباشد، نیازی به اثبات مهارت های وجود ندارد.

پرتغال
پرتغال به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب برای شرکت های نوپا برای راه اندازی کسب و کارشان در اروپا است. دولت جذب استعدادهای خارجی را از طریق برنامه ویزای فناوری آسان‌تر کرده است. برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا با سن ۱۸ سال و بالاتر که در رشته‌های مربوطه واجد شرایط هستند، قابل دسترسی است. متقاضی باشد حداقل پنج سال تجربه در زمینه های فنی تخصصی داشته باشد و مسلط به یکی از زبان های انگلیسی، پرتغالی، اسپانیایی یا فرانسوی باشد.

بریتانیا
طرح ویزای استعدادهای جهانی به شما این امکان را می دهد که در انگلستان کار کنید اگر در محیط دانشگاهی یا پژوهشی، هنر، فرهنگ یا فناوری های دیجیتال با استعداد هستید. روند درخواست با دریافت تاییدیه در GOV.UK به عنوان یک متخصص فناوری با عنوان "استعداد استثنایی" آغاز می شود که توسط Tech Nation، نهاد تایید کننده رسمی کارشناسان در فناوری دیجیتال که توسط وزارت کشور تعیین شده است، ارزیابی می شود.
برای دریافت این ویزا نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید. شما می توانید تا پنج سال با این ویزا کار کنید و هر چند بار که دوست دارید آن را تمدید نمایید و بعد از آن امکان اقامت دائم در انگلستان وجود دارد.

  • دیگر پست ها: