Enim qui eos rerum in delectus

Nam voluptatem quasi numquam quas fugiat ex temporibus quo est. Quia aut quam quod facere ut non occaecati ut aut. Nesciunt mollitia illum tempore corrupti sed eum reiciendis. Maxime modi rerum.

canada

تحصیل داروسازی در کانادا 2023

دوره های داروسازی در کانادا دانش کافی را در مورد مواد دارویی و کاربرد آنها برای مصارف درمانی به دانشجویان ارائه می دهد. برترین دانشگاه های داروسازی در کانادا برای دانشجویان بین المللی دوره های داروسازی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان سراسر جهان ارائه می دهند.
داروسازی یکی از برترین دوره های پر متقاضی در کانادا می باشد و دانشجوی کارشناسی ارشد داروسازی به محض فارغ التحصیلی شغل پیدا می کند. بر اساس نظرسنجی انجمن داروسازان کانادا به دلیل کمبود داروسازان ماهر، نیاز به تحصیلات تکمیلی در داروسازی در حال افزایش است. مدرک کارشناسی ارشد در داروسازی یا مدرک MPharm در تخصص هایی مانند علوم دارویی و فارماکولوژی ارائه می شود.
مدرک کارشناسی ارشد داروسازی در کانادا یک برنامه دو ساله است که با مطالعه مواد شیمیایی و سیستم های بیولوژیکی برای به دست آوردن فرمولاسیون داروهای درمانی سروکار دارد. ترکیبی از تحقیقات آکادمیک، آموزش حرفه ای و مهارت های حرفه ای داروسازی به دانشجویانی که در برنامه کارشناسی ارشد داروسازی در کانادا ثبت نام کرده اند آموزش داده می شود. برخی از بهترین دانشگاه های داروسازی در کانادا برای دانشجویان بین المللی با دوره ها و جزئیات هزینه های آنها در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

برترین دانشگاه های داروسازی در کانادا

کانادا خانه برخی از دانشگاه های برتر جهان است که تحصیلات با کیفیت و مقرون به صرفه را در زمینه های مختلف تحصیلی ارائه می دهند. چندین دانشگاه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های داروسازی، فارماکولوژی و علوم دارویی ارائه می دهند. در زیر لیست برترین دانشگاه های داروسازی در کانادا برای دانشجویان بین المللی آمده است:
      دانشگاه تورنتو
      دانشگاه آلبرتا
      دانشگاه واترلو
      دانشگاه مانیتوبا
      دانشگاه ساسکاچوان
      دانشگاه مموریال نیوفاندلند (MUN)
      دانشگاه بریتیش کلمبیا
      دانشگاه مونترال
      دانشگاه شربروک
      دانشگاه دال هوزی

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یک رهبر جهانی در آموزش عالی و تحقیقات، واقع در تورنتوی کانادا است. در رتبه‌بندی QS رتبه چهارم و در رتبه‌بندی ARWU در رتبه ۱۳ قرار دارد. دانشکده داروسازی لزلی دان در دانشگاه تورنتو طیف گسترده ای از برنامه های داروسازی را به دانشجویان متعلق به ملیت های مختلف ارائه می دهد. برخی از دوره های داروسازی ارائه شده دردانشگاه تورنتو با جزئیات هزینه آنها در زیر آورده شده است:
      لیسانس فارماکولوژی: 37,835 دلار
      کارشناسی ارشد علوم دارویی: 20,379 دلار

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یک موسسه دولتی واقع در استان ادمونتون کانادا است. در رتبه بندی QS رتبه 51 و رتبه بندی ARWU در رتبه 51 قرار دارد. برخی از دوره های داروسازی ارائه شده دردانشگاه آلبرتا با جزئیات هزینه آنها در زیر آورده شده است:
      لیسانس داروسازی: 22,125 دلار
      کارشناسی ارشد فارماکولوژی: 13980 دلار
      کارشناسی ارشد داروسازی و علوم دارویی: 13,980 دلار

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو یکی از دانشگاه های برتر کانادا است که در واترلو، انتاریو واقع شده است. در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در رتبه 173 قرار دارد. دانشکده داروسازی واترلو تنها برنامه داروسازی آموزش تعاونی کانادا را ارائه می دهد. برخی از دوره های داروسازی ارائه شده در دانشگاه واترلو با جزئیات هزینه آنها در زیر آورده شده است:
      کارشناسی ارشد داروسازی: 7254 دلار
      دکترای داروسازی: 7182 دلار

دانشگاه منیتوبا

دانشگاه منیتوبا یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در وینیپگ، منیتوبا است. در رتبه بندی QS رتبه 101 و رتبه بندی ARWU در رتبه 201 قرار دارد. کالج داروسازی زیر نظر دانشگاه منیتوبا یکی از بهترین دانشگاه های داروسازی در کانادا برای دانشجویان بین المللی است که دوره های داروسازی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به دانشجویان خود ارائه می دهد. برخی از دوره های داروسازی ارائه شده در دانشگاه منیتوبا با جزئیات هزینه آنها در زیر آورده شده است:
      کارشناسی ارشد داروسازی: 8,493 دلار
      دکترای داروسازی: 8473 دلار


دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان یک دانشگاه غیرانتفاعی کانادایی است که در ساسکاتون، ساسکاچوان واقع شده است. در رتبه بندی QS رتبه 151 و رتبه بندی ARWU در رتبه 301 قرار دارد. کالج داروسازی و تغذیه در USask برنامه های کارشناسی ارشد (M.Sc.) و دکترا (Ph.D.) در علوم دارویی ارائه می دهد. برخی از دوره های داروسازی ارائه شده در USask با جزئیات هزینه آنها در زیر آورده شده است:
     کارشناسی ارشد داروسازی: 5,048 دلار
      دکترای داروسازی: 5048 دلار

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند یکی از بزرگترین دانشگاه ها در ساحل شرقی کانادا است که در استان نیوفاندلند و لابرادور واقع شده است. این برنامه کاربردی ترین برنامه داروسازی کانادا را از طریق دانشکده داروسازی خود ارائه می دهد. در رتبه بندی QS رتبه 701 و رتبه بندی رتبه 301 قرار دارد. برخی از دوره های داروسازی ارائه شده در MUN با جزئیات هزینه آنها در زیر آورده شده است:
      کارشناسی ارشد [M.Sc] در داروسازی: 3,624 دلار

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استان است که در ونکوور، بریتیش کلمبیا واقع شده است. دانشکده علوم دارویی UBC دوره های داروسازی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. UBC بر اساس رتبه بندی THE در رتبه 34 و رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در رتبه 51 قرار دارد. برخی از دوره های داروسازی ارائه شده در UBC با جزئیات هزینه آنها در زیر آورده شده است:
      لیسانس علوم دارویی: 30573 دلار
      کارشناسی ارشد در علوم دارویی: 8435.94 دلار

چرا در کانادا داروسازی بخوانیم؟

در زیر برخی از دلایلی وجود دارد که چرا باید به دنبال رشته های داروسازی در کانادا باشید:
     • دانشجویان بین‌المللی این شانس را دارند که در برخی از بهترین دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنند. حدود 6 دانشگاه برتر در کانادا وجود دارد که در بین 600 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند که مدرک کارشناسی ارشد داروسازی را ارائه می دهند.
     • در صنعت داروسازی، تقاضای زیادی برای دانشجویان و متخصصان با مهارت های خاص وجود دارد. بخش عمده ای از جمعیت کانادا در حال پیر شدن هستند، و از این رو، نیاز به متخصصانی وجود دارد که درک عالی از مواد دارویی و نتایج آنها داشته باشند.
     • یک داروساز تازه کار معمولاً حدود 33000 دلار در سال درآمد دارد.
     • بین سال های 2016 تا 2020، داروسازان در کانادا به طور کلی 8 درصد افزایش یافته اند. حدود 34 درصد از داروسازان موجود، فارغ التحصیلان بین المللی بودند.
     • با ظهور ویروس ها و باکتری های جدید، قرص های تقویت کننده سلامت و سایر داروها تقاضای زیادی دارند. بنابراین، علیرغم هزینه های زیاد، تحصیل در رشته داروسازی در کانادا ارزشمند است.

مراحل پذیرش دانشگاه های داروسازی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

برای پذیرش در دانشگاه های کانادا، دانشجویان بین المللی باید شرایط خاصی را داشته باشند. اکثر دانشگاه های کانادا شرایط پذیرش مشابهی برای دوره های داروسازی دارند. برای دانشجویان بین المللی، شرایط پذیرش ممکن است با دانشجویان داخلی متفاوت باشد. در زیر بخش هایی را مشاهده خواهید کرد که به طور مفصل روند درخواست، واجد شرایط بودن و مدارک مورد نیاز را توضیح می دهند.

معیارهای پذیرش

برخی از شرایط عمومی درخواست برای برنامه های داروسازی در کانادا در زیر ذکر شده است برای دادن درخواست دوره لیسانس داروسازی، متقاضیان باید کلاس دوازدهم را با حداقل 70 درصد نمره تکمیل کرده باشند. علاوه بر این، حداقل دو مورد از این موضوعات به عنوان دروس اصلی شما در دوازدهم مورد نیاز است - فیزیک، شیمی و زیست شناسی.
      برخی از دانشگاه ها از دانش آموزان می خواهند که درک اولیه ای از حساب دیفرانسیل و انتگرال داشته باشند.
      برخی از دانشگاه های داروسازی در کانادا نیز ممکن است به نمرات آزمون استاندارد مانند GRE نیاز داشته باشند.
      برای درخواست دوره های تحصیلات تکمیلی در داروسازی، دانش‌آموزان باید مدرک لیسانس را در یک رشته مربوطه، همراه با میانگین B متوسط یا معادل آن در 2 سال گذشته داشته باشند.
      برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته داروسازی، تجربه کاری مرتبط در این زمینه الزامی است.

لیسانس داروسازی

مدرک لیسانس داروسازی از دانشگاه های کانادا برای کار شما به عنوان یک داروساز ثبت شده کافی نیست. با این حال می توانید برای ادامه تحصیل در رشته فارماکولوژی یا داروسازی یا یکی از رشته های مرتبط مراجعه کنید.
PharmD در کانادا برای تبدیل شدن به یک داروساز ثبت شده اجباری است. مزیت اضافی دریافت مدرک لیسانس داروسازی در کانادا این است که فرصت های شغلی جهانی را باز می کند. همچنین به شما کمک می کند تا تحصیلات عالی را در سایر مقاصد تحصیلی خارج از کشور در سراسر جهان دنبال کنید.
کانادا فرصت های شغلی زیادی را برای فارغ التحصیلان داروسازی ارائه می دهد. بسیاری از آنها در صنایعی مانند بهداشت و پزشکی و بیوتکنولوژی جذب می شوند. یک فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی معمولاً 70000 دلار در سال درآمد دارد. در کانادا، برنامه‌های کارشناسی ارشد داروسازی که در دانشگاه‌های کانادا ارائه می‌شوند، در بین بهترین‌های جهان قرار دارند.
با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در داروسازی، فرصت ها به داروسازی و آزمایشگاه های بیوتکنولوژی محدود نمی شود. دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی بالینی و سایرین نیز کاندیداهایی را برای تحقیق در مورد داروهای جدید و تداخلات آنها استخدام می کنند.