Enim qui eos rerum in delectus

Nam voluptatem quasi numquam quas fugiat ex temporibus quo est. Quia aut quam quod facere ut non occaecati ut aut. Nesciunt mollitia illum tempore corrupti sed eum reiciendis. Maxime modi rerum.

austria

تحصیل در رشته داروسازی در اتریش 2023

از آنجا که تحصیل در رشته داروسازی در اتریش مانند تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور تقریباً رایگان و دارای کیفیت آموزشی بسیار بالا می باشد، متقاضیان زیادی همواره این کشور را به عنوان مقصد خود برای تحصیل در این رشته انتخاب می کنند. داروسازی یک رشته علمی است که به شدت با رشته پزشکی مرتبط است. داروها و تمام جنبه های مرتبط با آن در مرکز علوم دارویی قرار دارند. دانشجویان دوره کارشناسی داروسازی به دانش علمی دست می یابند و روش های علمی را در رشته های اصلی داروسازی و رشته های علمی مرتبط با آن می آموزند. موضوعات اصلی آموزش داده شده در برنامه ها مبانی توسعه، تولید و تضمین کیفیت داروها و مواد دارویی است. تحصیل در رشته داروسازی در اتریش به صورت ناپیوسته می باشد، به این صورت که فرد ابتدا دوره لیسانس را سپری کرده و سپس به طور دلخواه می تواند تا مقطع دکترای این رشته را ادامه دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی داروسازی

افراد با گواهی پایان تحصیلات متوسطه می توانند برای این رشته اقدام کنند. در زمان اقدام اولیه می توان مدرک B2 زبان آلمانی یا سطح بالاتر را ارایه کرد. اما در زمان پذیرش نهایی بایستی مدرک C1 را ارایه کرد. همچنین افراد بایستی در آزمون ورودی شرکت کنند. روال آزمون ورودی یک بار در هر سال تحصیلی (قبل از ترم زمستانی) برگزار می شود و برای دو ترم معتبر است. هزینه شرکت در آزمون 50 یورو و مدت آن 2 ساعت می باشد. این مقطع معمولاً 6 ترم به طول می انجامد و دانشجو بایستی در این مدت حدود 180 واحد درسی را پاس کند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش

پاسپورت یا کارت شناسایی شخصی اصل گواهی پایان دوره متوسطه ریزنمرات مربوط به مقطع/ مقاطع تحصیلی ارایه شده مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح B2 یا بالاتر (در نهایت بایستی مدرک C1 ارایه شود)

شهریه/هزینه اتحادیه دانشجویان

تا زمانی که در دانشگاه تحصیل می کنید، باید هزینه اتحادیه دانشجویان و احتمالاً شهریه هر ترم را در زمان مقرر پرداخت کنید. میزان شهریه بسته به شهروندی شما متفاوت است. اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید، به مدت زمانی که تحصیل کرده اید نیز بستگی دارد.

مبلغ شهریه/هزینه اتحادیه دانشجویان برای شهروندان اتحادیه اروپا

میزان شهریه بسته به شهروندی شما متفاوت است. برای ادامه برنامه تحصیلی خود باید هر ترم در زمان مقرر شهریه خود را پرداخت کنید. به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا شما فقط باید هزینه اتحادیه دانشجویان (21.20 یورو) را بپردازید. اگر دوره تحصیلی شما بیش از دو ترم اضافی باشد، باید هزینه تحصیل (363.36 یورو) را علاوه بر هزینه اتحادیه دانشجویان (مجموع 384.56 یورو) بپردازید. برنامه لیسانس: مدت زمان استاندارد 6 ترم + 2 ترم اضافی. از ترم 9 به بعد باید شهریه را پرداخت کنید. برنامه کارشناسی ارشد: مدت زمان استاندارد 4 ترم + 2 ترم اضافی. از ترم 7 به بعد باید شهریه را پرداخت کنید. برنامه دکترا/دکترا: مدت زمان استاندارد 6 ترم + 2 ترم اضافی. از ترم 9 به بعد باید شهریه را پرداخت کنید.

مبلغ شهریه/هزینه اتحادیه دانشجویان شهروندان غیر اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا

دانشجویانی که شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستند، هزینه ای معادل 726.72 یورو به اضافه هزینه اتحادیه دانشجویان 21.20 یورو در هر ترم (مجموع 747.92 یورو) بایستی پرداخت کنند.

هدف برنامه لیسانس داروسازی

هدف برنامه لیسانس داروسازی، انتقال مهارت ها و روش های علمی اساسی در زمینه های اصلی داروسازی و همچنین زمینه های مرتبط است. برنامه لیسانس داروسازی منجر به اولین مدرک دانشگاهی حرفه ای می شود که امکان فعالیت های واجد شرایط در صنعت داروسازی، در دانشگاه ها، سایر موسسات تحقیقاتی یا مراکز آزمایشی را فراهم می کند. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی داروسازی دارای دانش نظری و عملی بنیادی در زمینه توسعه، تولید و کنترل کیفی داروها هستند و دانش پایه ای از روش های حوزه های موضوعی مجاور مانند فیزیک، بیوشیمی، بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی و بهداشت دارند.

چشم انداز آینده: مشخصات شغلی و فرصت های شغلی

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی داروسازی دارای مهارت های اساسی لازم برای شروع شغلی در این زمینه ، به عنوان مثال در آزمایشگاه های تحلیلی یا تشخیصی یا در صنعت داروسازی هستند.

دانشگاه‌های برتر برای تحصیل داروسازی در اتریش

دانشگاه‌های برتر برای تحصیل داروسازی در اتریش دانشگاه وین، دانشگاه اینسبروک و دانشگاه کارل فرانتس گراتس می باشند.

کارشناسی ارشد داروسازی

این مقطع معمولاً 4 ترم به طول می انجامد و دانشجو بایستی در این مدت حدود 120 واحد درسی را پاس کند. پذیرش در برنامه کارشناسی ارشد داروسازی نیز ممکن است پس از تکمیل یک برنامه لیسانس غیر مرتبط نیز امکان پذیر باشد. در صورتی که اصولاً معادل سازی ایجاد شده باشد، اما صلاحیت های خاصی برای معادل سازی کامل وجود نداشته باشد، ممکن است دانشگاه نیاز به آزمون های تکمیلی داشته باشد. این امتحانات باید در طول دوره کارشناسی ارشد تکمیل شود. برنامه کارشناسی ارشد در داروسازی با هدف انتقال دانش گسترده در مورد توسعه، تولید، تضمین کیفیت، ترکیب، آماده سازی و ذخیره سازی، اثرات بیولوژیکی و تعامل داروها / داروها و کاربردهای ایمن آنها است. فارغ التحصیلان پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد داروسازی می توانند: کارهای علمی (شامل برنامه ریزی و اجرا) را انجام دهند. انتقال و به کارگیری روش‌ها و بینش‌های علمی علوم دارویی در سایر موضوعات، بکارگیری روش ها و یافته های علمی در علوم طبیعی مرتبط، ارائه اطلاعات و مشاوره به بیماران در جنبه های مربوطه داروسازی، مشاوره به پزشکان در مورد دارودرمانی.

فرصت های شغلی

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد داروسازی به دلیل دانش و مهارت های خود دارای شرایط اساسی برای مشاغل حرفه ای در زمینه های زیر هستند: داروخانه های دولتی، بیمارستان ها (داروخانه، داروخانه بالینی) صنعت (تحقیق و توسعه، ساخت، مجوز، تضمین کیفیت) دانشگاه ها (تحقیق و تدریس) موسسات آزمایشگاهی (تحلیل پزشکی قانونی، حفاظت از محیط زیست، تجزیه و تحلیل مواد مخدر، خدمات بهداشتی ارتش، تجزیه و تحلیل باقیمانده، آزمایشگاه های کنترل) مقامات بهداشتی عمده فروشان دارویی

دکترای علوم دارویی

این مقطع معمولاً 6 ترم به طول می انجامد و دانشجو بایستی در این مدت حدود 180 واحد درسی را پاس کند. برای شرکت در این مقطع شما بایستی به زبان آلمانی و انگلیسی مسلط باشید.

پذیرش در مقطع دکتری

افرادی که یکی از مدارک زیر را در مقطع قبلی اخذ کرده باشند می توانند برای مقطع دکترای داروسازی درخواست دهند. کارشناسی ارشد داروسازی کارشناسی ارشد شیمی کارشناسی ارشد مواد و علوم نانو کارشناسی ارشد علوم دارویی - توسعه دارو و امور نظارتی تربیت معلم - با موضوع پایان نامه شیمی

دانشگاه‌های برتر برای تحصیل داروسازی در اتریش

دانشگاه‌های برتر برای تحصیل داروسازی در اتریش دانشگاه وین، دانشگاه اینسبروک و دانشگاه کارل فرانتس گراتس می باشند. برای کسب اطلاعات بیش تر با ما در ارتباط باشید.