بازگشت
migration-canada

کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است. این کشور با مساحت 9.98 میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده؛ بلند ترین مرز زمینی در جهان است. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به 90 درصد جمعیت این کشور در امتداد مرز جنوبی آن، تا فاصله 200 کیلومتری آن زندگی می کنند. پر جمعیت ترین شهرهای کانادا به ترتیب تورنتو، مونترال و ونکوور هستند. نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد، به گونه ای که آمریکا و کانادا بزرگترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد معتدل است. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان در مرز این کشور با ایلات متحده قرار دارد. پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس فدرال کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. او یک کانادایی است که به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نماینده ملکه الیزابت دوم در کانادا خدمت می‌کند. هرچند فرماندار کل تمام امور را در دست ندارد اما در امور اجرایی به طور غیر مستقیم و در امور قضایی به طور مستقیم نقش دارد و موثر است. فرماندار کل، توسط پادشاه و به توصیه این نخست وزیر منصوب می شود. کانادا به ده استان و سه ناحیه یا قلمرو تقسیم شده است. استان ها در مجموع اسقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما درجه این آزادی عمل در نزد قلمرو ها کمتر است. مهم ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی استان انتاریو می باشد که شهرهای تورنتو و اتوا در آن قرار دارند. کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوااسکوشیا، اونتاریو، جزیره پرنس ادوارد و سسکاچوان استان های این کشور هستند. سه قلمروی آن نوناووت، قلمرو های شمال غرب و یوکان است. نوع حکومت در استان ها فدرالیسم با درجه خودمختاری بیشتر، از دولت فدرال است که این خودمختاری در نوع حکومت قلمرو ها کمتر به چشم می خورد. هر کدام از این دو بخش، یعنی استان ها و قلمرو ها، دارای فهرستی از سمبل های منحصر به خود هستند.

جمعیت فرهنگ و زبان

جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا بیش از ۳۵ میلیون و ۵۶ هزار نفر است. حدود چهار پنجم مردم کانادا در شهر هایی که کمتر از ۱۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می کنند.

جمعیت فرانسوی زبان

زبان فرانسه زبان مادری حدود 6.6 میلیون کانادایی است. بیشتر فرانسوی زبانان در استان کبک زندگی می کنند، اما در حدود یک میلیون نفر از آنها در استان‌های دیگر کانادا به سر می‌برند. حدود ۷۶ درصد از فرانسوی‌زبانان بیرون استان کبک، در استان‌های انتاریو و نیوبرانزویک زندگی می‌کنند. زبان فرانسوی به همراه انگلیسی دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می شوند.

ایرانیان کانادا

بر پایه آمار رسمی ارائه شده از سوی مرکز آمار کانادا در سال ۲۰۱۱ در این کشور 163.290 نفر ایرانی زندگی می کرده اند که 83.495 نفر از ایشان مرد و 79.800 نفر زن بوده اند. در سرشماری سال ۲۰۰۶ جمعیت ایرانی تبارها 121.505 نفر بوده که این دو رقم بیش از ۳۴ درصد رشد جامعه ایرانیان کانادا طی 5 سال را نشان می دهد.

مسلمانان کانادا

بیش از یک میلیون مسلمان از قومیت های گوناگون که عمدتاً مهاجرند در کانادا زندگی می کنند. محل اقامت مسلمانان این کشور به ترتیب تراکم جمعیت آنان، عبارت است از شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور، اتاوا، وندزور و برخی شهرهای دیگر مانند هالی فکس، کیچنر، واترلو، ادمونتون و وینی پگ.

چرا کانادا؟

چندی است که کانادا هر ساله حدود یک چهارم میلیون نفر شهروندانی با اقامت دائمی جدید را می پذیرد. برای افرادی که دارای مهارت، تجربه کاری و یک استاندارد خوب از نظر زبان انگلیسی یا فرانسوی هستند، واجد شرایط بودن برای گرفتن اقامت مانعی بزرگ نمی باشد. علاوه بر این کانادا دومین کشور جهان از نظر ذخایر منابع طبیعی از جمله نفت می باشد. کانادا با تولید ناخالص داخلی سهمی در حدود ۱٫۷۹ تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت. این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته (همچون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنعت غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات) و محصولات فراوان کشاورزی (از جمله گندم، دانه‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون) است. این کشور از نظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته‌است که سیستم اقتصادی آن به شدت به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد به ایالات متّحده وابسته است، به نحوی که باعث شده این کشور رابطهٔ اقتصادی پیچیده و بلندمدتی را با این کشور داشته باشد - وابستگی این کشور به بخش منابع طبیعی گران‌بهایش نیز بسیار زیاد است. مجموع صادرات کانادا در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۴۶ میلیارد دلار و واردات آن حدود ۴۵۳ میلیارد دلار بوده‌است. همچنین امنیت بالا، ثبات اقتصادی، برخورداری از نظام آموزشی برجسته و تنوع قومی از جمله دلایلی است که مهاجرت به کانادا را چنین پرطرفدار ساخته‌است. در واقع طبق آخرین نظرسنجی مؤسسه گالوپ مردمان کانادا بیشترین میزان پذیرش را نسبت به مهاجران داشته و تأثیر آن‌ها را در اقتصاد و فرهنگ کشور خود امری مثبت می‌دانند. با وجود فراوانی ثروت طبیعی، املاک و مستغلات در اکثر نقاط کانادا در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته ارزان می باشد. اگر فرزندانتان را به کانادا آورده اید احتمالاً آموزش آنها برای شما مهم خواهد بود. OECD عملکرد دانش آموزان مدارس را در ۶۵ کشور در ریاضیات، خواندن و علوم پایه مقایسه کرد. دانش آموزان مدارس کانادایی بهتر از دانش آموزان دیگر کشورهای انگلیسی زبان بودند.

هزینه زندگی در کانادا

اکثر مردم انگلستان و اروپا هزینه زندگی در کانادا را به میزان قابل توجهی کم تر از کشور خود می دانند. مسکن کانادا در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته ارزان می باشد. قیمت خانه ها در کانادا در حدود 9 برابر میانگین دستمزد سالانه است. اگرچه در بعضی از استان ها مانند نیوبرانزویک، آن چهار برابر دستمزد سالانه می باشد. قیمت ها در انتریو (10 برابر میانگین دستمزد) و ونکوور (14 برابر میانگین دستمزد) بالاتر می باشد. افرادی که به کانادا سفر می کنند با درآمد حاصل از فروش خانه از کشورهایی با مسکن گران تر می توانند خانه ای بسیار مناسب در آنجا خریداری کنند. این امر باعث می شود آن ها بیش تر درآمد خود را به فعالیت های دیگر اختصاص داده و بنابراین هزینه زندگی آن ها در کانادا را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی دیگر: غذا در کانادا ارزان تر می باشد. غذای بیرون بر و اکثر اشکال تفریحی در کانادا ارزان تر می باشد. بنزین و اتومبیل ها در کانادا ارزان ترند. انرژی ارزان تر است که بیشتر برای گرم کردن خانه خود در یک زمستان معمولی کانادا از آن استفاده می کنند. بیمه اتومبیل در کانادا بسیار گران است. نظر سنجی ها نشان می دهد که تورنتو، ونکوور و به دنبال آن مونترال، گلگری و اوتاوا به ترتیب دارای بالاترین هزینه زندگی در کانادا می باشند.

انواع ویزاهای کانادا

از آنجا که ویزای کانادا بسیاری از پرونده ها را شامل می شود، بسیار جالش برانگیز می باشد. همیشه به یاد داشته باشید که کانادا به خودی خود کشوری مهاجر پذیر است بنابراین اگر مسیر درستی را انتخاب کنید و همچنین نشان دهید که چگونه کانادا می تواند از داشتن شما سود ببرد، شما با موفقیت ویزای کانادا را دریافت خواهید کرد. اما قبل از آن شما باید در مورد گزینه های مهاجرتی که پیش رودارید و اینکه چه نوع ویزایی برای شما مناسب است، مطمئن شوید. بسته به اهداف و شرایط شخصی شما، راه های زیادی برای به دست آوردن ویزای کانادا و اقامت دائم آن وجود دارد.

ویزای موقت

ویزای موقت کانادا گزینه ای عالی برای کسانی است که مایل به تحصیل، کار یا گذراندن تعطیلات برای کانادا هستند. اگر قصد دارید فقط در مدت زمان محدودی در کانادا باشید، پس ویزای موقت بهترین گزینه برای شماست. در زیر ویزاهای موقت توضیح داده شده است.

ویزای دانشجویی

کانادا مقصدی ایده آل برای دانشجویان بین المللی است زیرا دولت کانادا حقوق کامل و آزادی کار را برای آن ها در طول تحصیل فراهم می کند. از دیگر مزایای تحصیل در کانادا این است که شما حق دارید همسر و خانواده خود را به عنوان همراه به کانادا ببرید. پس از اتمام تحصیلاتتان، می توانید برای مجوز کار در کنادا نیز درخواست دهید.

سوپر ویزا

سوپر ویزا گزینه ای مناسب برای آوردن پدر، مادر، پدر بزرگ و مادربزرگ به کانادا می باشد. این نوع ویزا می تواند حداکثر می تواند 10سال معتبر باشد و اعتبار ان برای ایرانیان 5سال می باشد.

ویزای توریستی

بسته به ملیت شما نیز می توانید برای ویزای کانادا برای بازدید در طول تعطیلات در خواست دهید. در صورت درخواست، باید اثبات کنید که اقامت شما در کانادا موقتی است و شما در پایان ویزای خود به کشورتان برمی گردید.

اجازه کار

با کار در کانادا می توانید تجربه کار در کانادا را به دست آورده و به شما کمک می کند تا بتوانید اقامت دائم آنجا را به دست آورید.

مهاجرت کلاس تجاری

اگر شما حداقل 300000 دلار کانادا در اختیار داشته باشید می توانید این گزینه را انتخاب کرده و در نهایت به اقامت دایم کانادا برسید.

ویزای فدرال کارگر ماهر

اتباع خارجی که مایل به اقامت دائم در کانادا می باشند می توانند درخواست ویزای فدرال کارگر ماهر (FSWC) را در خارج یا داخل کانادا بدهند. پس از درخواست، متقاضیان براساس یک سیستم رتبه بندی بر مبنای عوامل مختلف مانند مهارت؛ تجربه کاری، دانش زبان انگلیسی و زبان فرانسوی رتبه بندی می شوند. به منظور واجد شرایط بودن کارگران ماهر، حداقل 67 امتیاز از 100 و حداقل تجربه کاری یکساله نیاز است.

ویزای کلاس مهارتی کانادا

متقاضیانی که قبلا در کانادا مجوز کار موقت داشته اند می توانند برای اقامت دائم کانادا تحت کلاس تجربه کانادایی درخواست دهند. این درخواست ویزا مخصوصا برای افرادی است که دارای تجربه کاری به عنوان فرد ماهر در کانادا هستند، اما نیاز به حداقل یکسال تجربه در کانادا دارند و باید از مهارت های زبان انگلیسی و فرانسوی برخوردار باشد.

برنامه تجاری ماهر فدرال

متقاضیانی که در یک تجارت ماهر واجد شرایط هستند، می توانند فرصتی سریع برای تبدیل شدن به یک اقامت دائم کانادا با درخواست خود در برنامه حرفه ای فدرال کانادا داشته باشند. این برنامه توسط دولت کانادا و اداره مهاجرت در سال 2013 توسعه یافته است تا نشان دهد که کمبود کارگران ماهر در مناطقی که رشد سریع با افزایش قدرت اقتصادی مواجه است، وجود دارد. این برنامه در حال حاضر از طریق سیستم انتخاب مهاجرت ورودی اکسپرس کانادا اجرا می شود. برای درخواست در این برنامه متقاضی باید یک سال تجربه تمام وقت در یک تجارت خاص در پنج سال گذشته تا زمانی درخواست ثبت شده است، داشته باشد. متقاضیانی که تجربه کار نیمه وقت دارند و تا دو سال تمام وقت کار اضافه می کنند نیز برای این برنامه واجد شرایط هستند. اساسا تجربه معادل 3120 ساعت در طول مدت دو سال می باشد. آن ها همچنین باید مدرک نامه ارائه شده را که برای کار تمام وقت دریافت کرده اند را نشان دهند. علاوه بر این، مهارت زبان انگلیسی نیز برای واجد شرایط بودن؛ مورد بررسی قرار می گیرد.

برنامه انتخابی استانی

متقاضیانی که نمی توانند اقامت دائم را از طریق ویزای کارگر ماهر تضمین کنند، هنوز میی توانند امیدوار باشند و تحت برنامه PNP یعنی برنامه انتخابی استانی (Provincial Nomination Program) اقدام کنند. این برنامه برای متخصصان کم مهارت است که هنوز می توانند به کانادا بروند و به رشد اقتصادی خود کمک کنند.

کبک - برنامه انتخاب کارگران ماهر

این برنامه کارگران ماهر در سراسر جهان را جذب می کند تا با استفاده از آموزش، استعداد، تجربه کاری و مهارت های خود، به رشد اقتصادی کشور کمک کنند. یک معیار توسط دولت کانادا تعیین شده است، که همه کشورهای خارجی قبل از درخواست اقامت دائم تحت این برنامه باید از آن پیروی کنند. پس از آنکه دولت استان کبک به شما یک گواهی انتخاب کبک را ارائه می دهد، می توانید پس از درخواست مهاجرات کانادا و یک ویزای اقامت دائم تحت حکومت ملی اقدام کنید. برای برنامه QSWP متقاضیان باید تحت دو مرحله اقدام کنند: متقاضی باید برای صدور گواهی انتخاب (CSQ) از دولت کبک درخواست کند. این گواهی تایید می کند که کبک متقاضی را به عنوان یک مهاجر پذیرفته است. متقاضی باید پس از دریافت یک گواهی انتخاب کبک، به IRCC برای اقامت دائمی درخواست کند.

برنامه حمایت از خانواده

دولت کانادا به شما فرصتی می دهد تا بخشی از زندگی جدید خود را در کانادا ایجاد کنید. هنگامی که اقامت دائم کانادا را دریافت می کنید، شما مجاز به حمایت از همسر، فرزندان وابسته، والدین، برادران و خواهران، پدربزرگ و مادر بزرگ، نوه ها و همچنین شانسی برای تبدیل شدن اقامت موقت به اقامت دائم کانادا می باشید.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا یک جایگزین عالی برای کسانی است که به عنوان یک دانشجوی بین المللی به دنبال مدرک مقرون به صرفه هستند. کانادا برای دانشجویان بین المللی و داخلی شهریه پایینی ارائه می دهد. به علاوه، شما در یک محیط انگلیسی (یا فرانسوی!) در یک کشور بسیار توسعه یافته تحصیل خواهید کرد. سیستم آموزشی در کانادا معتبر و قابل مقایسه با کشورهایی مانند بریتانیا و ایالات متحده است.

چرا تحصیل در کانادا

1. مقرون به صرفه است. در مقایسه با دانشگاه های برتر در ایالات متحده، بریتانیا و سایر کشورهای انگلیسی زبان، کانادا مدارک تحصیلی را ارائه می دهد که از نظر هزینه مقرون به صرفه تر است. 2. شهرت. کانادا به یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان شهرت دارد و دانشگاه های آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند. US News برترین دانشگاه های کانادا را مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مک مستر و دانشگاه مونترال فهرست می کند. همه این دانشگاه ها در سطح بین المللی به عنوان مدارس عالی جهانی شناخته می شوند و هنوز هم نرخ های شهریه بسیار مقرون به صرفه تری نسبت به همتایان بین المللی خود ارائه می دهند. 3. سهولت زندگی. تحصیل در کشوری دیگر می‌تواند دلهره‌آور به نظر برسد، اما انجام آن در یک کشور انگلیسی‌زبان و جهان اول باعث می‌شود دانشجویان بین‌المللی راحت‌تر با هم کنار بیایند.

دانشگاه های کانادا

اقدام برای دوره کارشناسی در کانادا مستلزم گذراندن موفق دوره دبیرستان و سپس پذیرش از یکی از دانشگاه ها و یا کالج های کانادا است و طول دوره لیسانس در کانادا، بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما، عمومی یا تخصصی بودن رشته، و اینکه کالج یا دانشگاه های کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید، بین سه تا چهار سال طول خواهد کشید. در واقع شما پس از اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان خود با پذیرش از یکی از مراکز آموزش عالی واجد شرایط تحصیل در دوره لیسانس خواهید شد که اگر بطور تمام وقت مشغول تحصیل باشید، بسته به استان محل تحصیل و رشته مورد نظرتان سه تا چهار سال طول میکشد. شایان ذکر است که هر سال آموزشی در کانادا بطور معمول دو ترم میباشد. دوره های تحصیلی در کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی برگزار میشود که بسته به شهر و دانشگاه متفاوت میباشد. البته برآورد مالی بستگی به این دارد که شما کدوم شهر و کدام رشته را برای تحصیلات لیسانس خود در نظر گرفته اید ولی بطور میانگین میتوان گفت که شما میبایست پولی مابین ۵۵۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار کانادا را فقط برای شهریه سالانه در نظر بگیرید که این مبلغ بعلاوه هزینه های زندگی، هزینه مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل و موارد تحصیلی شما به ۱۴۰۰۰ تا ۴۶۰۰۰ دلار کانادا در سال خواهد رسید. به این مبلغ ۱۵۰ دلار دیگر بابت هزینه ویزای دانشجویی و ۸۳ دلار بابت هزینه انگشت نگاری که در سفارت از شما دریافت میشود، اضافه کنید. چنانچه برای یکی از پنج دانشگاه برتر کانادا برای دوره کارشناسی اقدام میکنید باید بگوییم که خود را آماده پرداخت این مبالغ کنید: شهریه لازم برای دوره کارشناسی دردانشگاه تورنتوی کانادا بین ۴۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ هزار دلار کانادا برای کل دوره خواهد بود. شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا بین ۲۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود. دانشگاه مک گیل این شهریه را از ۱۷۰۰۰ تا ۴۶۰۰۰ دلار کانادا برآورد میکند و دانشگاه مک مستر این رقم را بین ۲۱۰۰۰تا ۲۸۰۰۰ عنوان کرده است. و در آخر دانشگاه مونترال بین ۱۴۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ را شهریه مورد نظر برای کل دوره در نظر گرفته است.

ویزای دانشجویی :

برای تحصیل در کانادا ، به مجوز دانشجویی نیاز دارید. هزینه آن 150 یورو است و شما باید قبل از سفر به کانادا برای آن درخواست دهید. مدارکی که باید باید در طی مراحل درخواست ارائه کنید: 1. نامه پذیرش از دانشگاه 2. گذرنامه معتبر یا سند سفر 3. اسنادی که نشان می دهد در کانادا می توانید از لحاظ مالی حمایت شوید

انواع روش های کار کردن دانشجویی در کانادا:

1-کار کردن در داخل محوطه دانشگاه که به کمپوس ورک مشهور است این نوع از کار اشاره به محوطه داخلی دانشگاه و یا کالج محل تحصیل شما دارد. چنانچه کالج و یا دانشگاه شما چند محوطه دارد به احتمال زیاد شما فقط مجاز به کار کردن درمحوطه ای هستید که کلاس هایتان آنجا برقرار است. چنانچه شما بعنوان محقق یا مدرس در دانشگاه محل تحصیل خود مشغول به کار باشید مجاز خواهید بود تا در کتابخانه ، بیمارستان و یا سایر مراکز تحقیقاتی مربط با دانشگاه خود در خارج از محوطه دانشگاه نیز کار کنید. ۲- کار کردن در خارج از محوطه دانشگاه که به آف کمپوس وورک مشهور است در این نوع از اشتغال در حین تحصیل، شما در خارج از محیط دانشگاه و یا کالج خود بعنوان انترن، دانشجوی کارآموزی،کارمند نیمه وقت و یا تمام وقت در بخش خصوصی و یا دولتی مشغول به کار میشوید. البته ناگفته نماند که شما فقط قادرید ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوید و فقط زمانی مجاز به داشتن شغل تمام وقت در کانادا هستید که یا در زمان تعطیلی بین ترم ها باشد و یا شما تحصیلات خود را در کانادا تمام کرده و برای ویزای غیر دانشجویی مانند ویزای کار پس از تحصیل در کانادا اقدام کرده باشید. ۳- کار کردن به عنوان کارآموز (انترن) انترن بودن شرایطی را ایجاب میکند که در واقع کار کردن شما در آن به عنوان بخشی از دوره تحصیل شما محسوب میشود و شخصی بعنوان سوپروایزر بر کار شما نظارت خواهد داشت و کار کردن در این شرایط شما را در پیدا کردن شغلی مناسب و همچنین مهارت آموزی در کانادا آماده میکند. ۴-کارهای مشارکتی و تعاونی این نوع از کار در حین تحصیل، به کارهایی گفته میشود که در واقع این شغل بخشی از برنامه آموزشی و درسی شما باشد. و البته از آنجا که این مدل از کار کردن در حین تحصیل به شما اجازه کاردر زمینه تحصیلی تان را تا حدود سه چهار ماه را میدهد، فرصت خوبی برای یاد گیری حرفه در کانادا و سپس بازار کار کانادا میباشد چنانچه این مدل از کار کردن (کارهای مشارکتی و تعاونی) به عنوان برنامه شما تعریف شده باشد و چنانچه شما شرایط را دارا باشید مجاز خواهید بود که برای ویزای کار در حین تحصیل برای خود اقدام کنید البته فراموش نکنید که چنانچه شما در حال یادگیری زبان انگلیسی و یا فرانسه بعنوان زبان دوم و یا دوره های مقدماتی برای رشته های دیگر تحصیلی و یا دوره های عمومی باشید قادر نخواهید بود که برای ویزای کار در حین تحصیل اقدام کنید. بعنوان یک دانشجو برای تحصیل کارشناسی در کانادا، شما مجاز به داشتن شغلی پاره وقت و تا سقف ۲۰ ساعت در هفته خواهید بود که دستمزد پرداختی برای یک ساعت کار و برای کارهای پاره وقت ۱۸ دلار خواهد بود که با حسابی سر انگشتی سالانه حدود ۳۵۰۰۰ دلار درآمد خواهید داشت.

بهترین دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی

1. University of Toronto
2. University of British Columbia
3. McGill University
4. McMaster University
5. University of Montreal (Université de Montréal)
6. University of Ottawa.
7. University of Waterloo.
8. University of Calgary
9. Dalhousie University
10. Laval University (Université Laval)

هزینه بهترین دانشگاه های کانادا:

University of Toronto

• Bachelor’s Degree Tuition: $42,870 – $49,800
• Master’s Degree Tuition: $6,900 – $22,640

University of British Columbia

• Bachelor’s Degree Tuition: $25,978 – $36,588
• Master’s Degree Tuition: $8,605

McGill University

• Bachelor’s Degree Tuition: $16,815 – $45,263
• Master’s Degree Tuition: $16,816

McMaster University

• Bachelor’s Degree Tuition: $20,808 – $27,978
• Master’s Degree Tuition: $16,761 – $17,096

University of Montreal

• Bachelor’s Degree Tuition: $13,048 – $16,990
• Master’s Degree Tuition: $16,372

1. Brandon University

• Location: Brandon, Manitoba
• Tuition: $7,203
• Degree Programs: BA, BBA, BEd, BFA, BM, BN, BSc

2. Université de Saint-Boniface

• Location: Winnipeg, Manitoba
• Tuition: $7,482
• Degree Programs: Bachelor’s Degrees in Arts, Social Work, Translation, Science, Nursing, Business and Education. Students may continue studies towards a Master’s degree at the University of Manitoba

University of Guelph

• Location: Guelph, Ontario
• Tuition: $9,730
• Degree Programs: Bachelor’s Degrees from 5 Colleges (Arts, Biological Sciences, Business & Economics, Engineering & Physical Sciences, Social & Applied Human Sciences)

Canadian Mennonite University

• Location: Winnipeg, Manitoba
• Tuition: $10,003
• Degree Programs: Three- and four-year BA, BSc, BBA, and Master’s Programs حداقلی از زبان فرانسه نیاز هست .

Memorial University of Newfoundland

• Location: St. Johns, Newfoundland
• Tuition: $11,460
• Degree Programs: More than 100 programs for Bachelor’s, Master’s and Certificates