engineer-russia

تحصیل مهندسی در روسیه 2023

امروزه کارشناسان مهندسی در بین کارفرمایان بسیار محبوب هستند جای تعجب نیست که توسعه مداوم فناوری های جدید تقاضا برای شایستگی های دقیق را افزایش می دهد که برای بسیاری از زمینه ها مانند انرژی، مهندسی برق حرارتی، مهندسی مکانیک، الکترونیک، متالورژی، معدن، ساخت و ساز، علوم موشکی، پزشکی و بسیاری از موارد دیگر امری ضروری است. در فرآیند تحصیل، دانشجویان مهندسی در تخصص خود در شرکت های بزرگ ساختمانی، انرژی، نفت و گاز کارآموزی می کنند. تجربه عملی نه تنها فرآیند آموزشی بلکه جستجوی شغل را در آینده ساده می کند.
برای چندین دهه، روسیه توجه زیادی به توسعه حوزه مهندسی و آماده سازی متخصصان واجد شرایط داشته است. هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه، برنامه های ارایه شده به زبان انگلیسی، تطبیق پذیری سازمان های آموزشی و ترکیب تئوری و عمل، تحصیل در رشته مهندسی در روسیه را برای متقاضیان بین المللی بسیار جذاب کرده است. دانشگاه های روسیه به طور سنتی در رتبه بندی آموزشی جهانی Times Higher Education در رشته مهندسی و فناوری رتبه بالایی دارند.
دانشگاه های روسیه طیف وسیعی از برنامه های صنعتی از ساخت هواپیما تا مهندسی زیستی را ارائه می دهد. بسیاری از آنها به زبان انگلیسی هستند. همچنین دانشجویان می توانند در بخش مقدماتی ثبت نام کنند تا مهارت های روسی خود را بهبود ببخشند تا انتخاب نامحدودی داشته باشند.
برای ورود به دانشگاه روسیه، باید در امتحان ورودی شرکت کنید. معمولاً برای رشته های مهندسی، باید چندین امتحان در زمینه ریاضی، فیزیک و علوم کامپیوتر را پشت سر بگذارید. شما می توانید به صورت قراردادی یا با بورسیه دولتی نیز تحصیل کنید. برای این مورد، شما باید در موضوعات مرتبط عالی باشید یا در المپیاد دانشگاهی برنده شوید.
فارغ التحصیلان دانشگاه های روسیه در سراسر جهان شناخته شده هستند و مشاغل پردرآمدی دریافت می کنند. از سال 2020، شهروندان بین المللی که از دانشگاه های روسیه فارغ التحصیل شده اند و به طور رسمی به مدت سه سال در قلمرو فدراسیون روسیه کار کرده اند، واجد شرایط دریافت شهروندی روسیه هستند.
در زیر شما می توانید لیستی از محبوب ترین برنامه ها در این زمینه را بیابید.

دانشگاه الکتروتکنیک سنت پترزبورگ LETI (Saint Petersburg Electrotechnical University LETI)

یک دانشگاه فناوری است که متخصصان برجسته ای در زمینه های الکترونیک، مهندسی برق، مهندسی رادیو و ابزار دقیق را تربیت می کند. در طول 60 سال گذشته، LETI به بیش از 3500 مهندس برای کار در سراسر جهان گواهی نامه داده است. LETI برنامه های مهندسی زیادی دارد، از جمله برنامه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود. به عنوان مثال، دانشجویان برنامه کارشناسی ارشد صنعت برق ، تجهیزات الکتریکی مدرنی را مطالعه می کنند که می توانند محصولات بیشتری را با انرژی کمتر تولید کنند. آنها تجربه منحصر به فردی در مدل سازی فرآیندهای شبکه قدرت به دست می آورند تا آنها را بهینه کنند و اصول ممیزی انرژی - ابزار اساسی برای کنترل مصرف انرژی - را بیاموزند. یکی دیگر از برنامه های کارشناسی ارشد آموزش داده شده به زبان انگلیسی، سیستم ها و فناوری ها در مراقبت های بهداشتی دیجیتال (در زمینه مهندسی پزشکی)، مهارت های عملی را در زمینه سیستم های نظارت از راه دور در خارج از بیمارستان ها برای بیماران مبتلا به بیماری های مزمن به دانشجویان ارائه می دهد. دانش آموزان در زمینه الکترونیک، سیستم های اطلاعاتی، ثبت و پردازش سیگنال های زیست پزشکی، تجزیه و تحلیل خودکار تصاویر، استفاده از هوش مصنوعی و علم داده برای پردازش مقادیر زیادی از اطلاعات پزشکی، آموزش های عمیقی دریافت می کنند. یک برنامه جذاب به زبان روسی مکاترونیک و رباتیک است. LETI فعالانه با بسیاری از موسسات تحقیقاتی و شرکت های بین المللی در 35 کشور همکاری می کند. این به دانشجویان اجازه می دهد تا بخشی از خلاقانه ترین پروژه های علمی جهانی باشند.

دانشگاه ملی علم و فناوری MISIS (National University of Science and Technology MISIS)

این دانشگاه یکی از دانشگاه های فناوری پیشرو در روسیه با یک قرن سابقه است. یکی از پرکاربردترین برنامه ها، مدیریت صنعتی برای معدن و تولید نفت و گاز است. دانش آموزان یاد می گیرند که از تجهیزات تحلیلی با تکنولوژی بالا استفاده کنند که کیفیت مواد خام و محصولات پردازش منابع طبیعی را تعیین می کند. آنها یاد می گیرند که رویدادهای خطرناک طبیعی و تکنولوژیک را پیش بینی کنند و ایمنی و اثربخشی فرآیندهای تولید را ارزیابی کنند. پس از فارغ التحصیلی، می توانید به عنوان مهندس در حوزه های معدن، نفت و گاز، حمل و نقل و ساخت و ساز مشغول به کار شوند. از جمله برنامه های مهندسی دیگر می توان به ژئوتکنولوژی برای توسعه زیرسطحی، سیستم های اطلاعاتی برای معدن و زمین شناسی، ایمنی صنعتی و محیطی، ساخت و ساز زیرزمینی و غیره اشاره کرد. NUST MISIS برای بهترین دوره های کارآموزی دانشجویی با شرکت های دولتی پیشرو Rosatom، RUSAL، Norilsk Nickel، Severstal و Metalloinvest همکاری می کند.

National Research Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod

این دانشگاه یک دانشگاه کلاسیک روسی است که در سال 2009 عنوان یک موسسه تحقیقاتی را دریافت کرد. این دانشگاه دارای مجموعه زیادی از برنامه های آموزشی از جمله مهندسی است. با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی همکاری می‌کند، جایی که دانشجویان دوره‌های کارآموزی با حقوق را با امکان استخدام بعدی می‌گذرانند. دانشگاه Lobachevsky یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کارشناسی مهندسی - نانوتکنولوژی و مهندسی میکروسیستم را رهبری می‌کند. دانشجویان سیستم‌ها و دستگاه‌هایی را با استفاده از فناوری نانو و نانومواد توسعه می‌دهند.

Siberian Federal University

دانشگاه فدرال سیبری به مدت 15 سال در بین دانشجویان بین المللی محبوب بوده و امکان انتخاب بیش از 230 برنامه تحصیلی در رشته های مختلف را فراهم کرده است. در SibFU، شما فرصت های زیادی برای مطالعه عمیق تخصص های مهندسی در مهندسی مکانیک، زمین شناسی، انرژی، حمل و نقل، تولید نفت و گاز خواهید داشت. با ثبت نام در رشته لیسانس مهندسی ساخت و ساز، مهارت هایی را در کار با سیستم های اتوماسیون، تهویه، انرژی، آب و گرما در ساخت، بهره برداری و بازسازی ساختمان ها به دست خواهید آورد. با مدرک SibFU، شما به یک مهندس مورد تقاضا تبدیل خواهید شد و می توانید در صنایع مختلف، از سازمان های دولتی گرفته تا هلدینگ های صنعتی خصوصی، کار کنید.
شما می توانید در دانشگاه RUDN، UrFU، دانشگاه سامارا، NUST MISIS، KFU، ETU LETI، TPU و SUSU، در رشته های نانوتکنولوژی و نانومواد تحصیل کنید. برنامه هایی را انتخاب کنید که شامل دوره هایی در زمینه فناوری های مهندسی فیزیک در صنعت نانو، مهندسی نانو، فناوری نانو و مواد نانو، الکترونیک و نانوالکترونیک باشد.
اگر به مهندسی هوانوردی و موشک علاقه دارید، به برنامه های دانشگاه های پیشرو در این زمینه توجه کنید: دانشگاه سامارا، MIPT، TSU و دانشگاه ITMO هر یک از آنها چندین برنامه آموزشی، لیسانس و فوق لیسانس را به زبان روسی و انگلیسی در این رشته ارائه می دهند. این رشته شامل برنامه‌هایی در بالستیک و هیدرودینامیک، فناوری‌های نوآورانه برای ایجاد موتورهای احتراق داخلی، مکانیک مایع، گاز و پلاسما، فناوری‌های فضایی پیشرفته و آزمایش‌ها در فضا، طراحی هواپیما و بسیاری موارد دیگر است.
یکی دیگر از گرایش های ضروری مهندسی مکانیک است. برنامه های این رشته شامل دوره های اتوماسیون فرآیندهای فناوری در متالورژی، مهندسی فناوری لیزر، فناوری اطلاعات برای پردازش فشار در مهندسی هوافضا، مکاترونیک و رباتیک، فناوری های دیجیتال در مهندسی مکانیک است. این برنامه ها در بسیاری از دانشگاه های روسیه موجود است: دانشگاه های ITMO، TPU، TSU، SPbPU، UrFU، SUSU، FEFU، NUST MISIS، دانشگاه سامارا، دانشگاه RUDN و KFU این رشته را ارایه می دهند.
برای دریافت اطلاعات بیش تر و انتخاب بهترین دانشگاه ها با ما همراه باشید.