engineer-canada

تحصیل در رشته مهندسی در کانادا


دانشگاه های مهندسی در کانادا

کانادا عمدتاً به تنوع فرهنگی و استاندارد بالای آموزش معروف است. وقتی صحبت از دومی به میان می‌آید، این کشور به دلیل دوره‌ها و برنامه‌های متنوعی که در سطوح مختلف تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا ارائه می‌دهد، مورد علاقه دانشجویان بین‌المللی است. در میان تمام رشته‌هایی که دانشجویان بین‌المللی را از تمام نقاط جهان به کانادا می‌کشند، مهندسی در کانادا محبوب‌ترین رشته است.
با توجه به اینکه اکثر دانشجویان بین المللی رشته مهندسی را انتخاب می کنند، این موضوع در خط مقدم آموزش جهانی در کانادا قرار دارد. یکی از دلایل مهم محبوبیت برنامه های مهندسی در این کشور این است که کانادا دارای برخی از بهترین موسسات مهندسی مانند دانشگاه تورنتو و UBC است که در بین 50 کالج برتر مهندسی در جهان قرار دارند.

چرا تحصیل در رشته مهندسی در کانادا را انتخاب کنید؟

تحصیل در رشته مهندسی در کانادا مزایای خاص خود را دارد. به عنوان یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان، کانادا فرصت های فراوانی را برای فارغ التحصیلان مهندسی فراهم می کند و برای استفاده از بهترین مزیت ها، دانشجویان می توانند مهندسی را از یکی از کالج های متعددی که توسط هیئت اعتباربخشی مهندسی و فناوری (ABET) تایید شده است، دنبال کنند.
بسیاری از کالج ها در کانادا انواع مختلفی از مدارک مهندسی ، از مهندسی برق گرفته تا مهندسی شیمی تا تخصص های کمتر شناخته شده مانند مهندسی کشاورزی، مهندسی زیست پزشکی و مهندسی محیط زیست را ارائه می دهند. همچنین دانشجویان می توانند با گذراندن دوره کارشناسی ارشد در کانادا یا حتی انجام تحقیقات، تحصیلات عالی را دنبال کنند. کانادا یکی از معدود کشورهایی است که فرصت های شغلی را برای دانشجویانی که از دانشگاه ها یا دانشکده های مهندسی در کانادا فارغ التحصیل شده اند و مدرک کانادایی دریافت کرده اند، ارائه می دهد. دانشجویان خارجی پس از اتمام تحصیل می توانند به مدت 3 سال در کانادا کار کنند. دانشگاه‌های مهندسی در کانادا با مدارک و گواهی‌هایی که در سراسر جهان ارزشمند هستند، از استانداردهای آکادمیک بسیار بالا و کنترل‌های کیفی دقیق پیروی می‌کنند که اطمینان حاصل می‌کند که دانشجویان تحصیلات با کیفیت بالایی دریافت می‌کنند.

شرایط لازم برای تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه های کانادا

در حالی که مدارس کانادا برنامه های آنلاین ارائه می دهند، دانش آموزان خارجی همیشه باید قبل از درخواست برای برنامه، واجد شرایط بودن را بررسی کنند. آنها باید هم الزامات عمومی اجباری برای همه دانشجویان و هم الزامات خاص برنامه مهندسی را برآورده کنند.
      • سوابق تحصیلی دبیرستان
      • نمره قبولی در آزمون مهارت زبان انگلیسی (TOEFL/IELTS)
      • یک ریز نمرات ارسال کنید که نشان دهد شما مدرک لیسانس خود را به پایان رسانده اید (اگر برای برنامه کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد درخواست می دهید)
      • حداقل دو نامه مرجع دانشگاهی از کالج/ اساتیدی که به شما آموزش داده اند. اگر تجربه کاری دارید، دو توصیه نامه از کارفرما/مدیر/ ارشد که شما را به خوبی می شناسد و می تواند در مورد توانایی های حرفه ای شما نظر دهد.

برترین دانشگاه های کانادا برای مهندسی عبارتند از:
      • University of Waterloo
      • University of Toronto
      • University of Alberta
      • University of British Columbia
      • McGill University
      • University of Montreal
      • University of Calgary
      • University of Ontario Institute of Technology
      • Ryerson University
      • Concordia University
      • University of Ottawa
      • McMaster University
      • Western University
      • Queen’s University
      • University of Victoria

هزینه تحصیل در رشته مهندسی در کانادا

اکثر دانشجویان کشورهای دیگر در مورد رفتن به کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی واهمه دارند زیرا فکر می کنند این کار بسیار گران خواهد بود. در حالی که هزینه آن بیشتر از هزینه شرکت در یک برنامه محلی است، مزایایی که به دست می آورید باعث می شود قیمت ارزش پول را داشته باشد. کالج‌های مهندسی در کانادا دوره‌هایی را با هزینه‌های کمتری نسبت به سایر کشورهایی که مرکز بین‌المللی آموزش مهندسی محسوب می‌شوند، ارائه می‌دهند. هزینه می تواند از حدود 7000 تا 40000 دلار در سال متغیر باشد. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید برنامه های کمک مالی ارائه شده توسط آن دانشگاه ها را بررسی کنید. مدارس ممکن است برای دانش‌آموزان واجد شرایط، گزینه‌های کاهش شهریه، کمک‌های مالی، کمک هزینه تحصیلی، برنامه‌های پرداخت و غیره را ارائه دهند. تعداد کمی از دانشگاه ها با هزینه های مهندسی خود در زیر آورده شده است:
      دانشگاه مک گیل = 37054 دلار
      دانشگاه تورنتو = 47020 دلار
      دانشگاه بریتیش کلمبیا = 35418 دلار
      دانشگاه آلبرتا = 25655 دلار
      دانشگاه مک مستر = 26834 دلار

دوره های محبوب مهندسی در دانشگاه های کانادا دانشجویان بین المللی می توانند تعدادی از برنامه های مهندسی را برای دانشجویان واجد شرایط در کانادا بیابند. مهندسی یک رشته تحصیلی مرتبط با طراحی و ساختن چیزهایی است که مشکلات دنیای واقعی را حل می کند. دانشجویان این امکان را دارند که انواع مختلف مهندسی از جمله کامپیوتر، عمران، زیست پزشکی، مکانیک یا حتی معماری را مطالعه کنند. با تعدادی کالج عالی که برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند، دانشجویان مطمئناً یک دانشگاه عالی برای مهندسی در کانادا پیدا خواهند کرد. در اینجا لیستی از انواع برنامه های مهندسی ارائه شده در دانشگاه های مهندسی کانادا آمده است:
      مهندسی برق
      مهندسی مکانیک
      مهندسی عمران
      مهندسی خودرو
      مهندسی هوافضا
      مهندسی نفت
      مهندسی زیست پزشکی
      مهندسی شیمی
      مهندسی خودرو
      مهندسی نرم افزار
      مهندسی کامپیوتر
      مهندسی صنایع
      مهندسی رباتیک
      مهندسی معدن
      مهندسی شیمی

در بین تمامی رشته های تحصیلات مهندسی، کامپیوتر، عمران، برق و مکانیک بهترین ها در کانادا محسوب می شوند.

لیسانس مهندسی در کانادا

لیسانس مهندسی یک مدرک آکادمیک است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در یکی از رشته های مهندسی به دست می آید. تکمیل و فارغ التحصیلی با مدرک لیسانس مهندسی 3-4 سال طول می کشد.
در طول تحصیل در رشته مهندسی در کانادا، دانشجویان بین المللی یاد می گیرند که چگونه مسائل مهندسی را با استفاده از اصول علمی، ریاضیات و همچنین روش ها و فناوری های جدید حل کنند. آنها مهارت های حل مسئله و رویکرد تحلیلی را می آموزند و چگونگی انجام صحیح تحقیق را کشف می کنند. برای فارغ التحصیلی با این مدرک، یک مقاله تحقیقاتی مهندسی باید توسط دانشجویان در طول سال تحصیلی آخر نوشته شود.
لیسانس مهندسی در کانادا فارغ التحصیلان را برای تعدادی از گزینه های شغلی آماده می کند. اکثر دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند در شرکت های تولیدی بزرگ بین المللی شغل پیدا کنند. مشاغل مهندسی سطح مقدماتی نیز در ملل و صنایع مختلف موجود است.

کارشناسی ارشد مهندسی در کانادا

کارشناسی ارشد مهندسی یک مدرک فوق لیسانس بسیار تخصصی است که برای تحصیل در یکی از رشته های مهندسی به دست می آید. مدت تحصیل ارائه شده توسط موسسات مهندسی برای کارشناسی ارشد در رشته مهندسی معمولا بین 1-2 سال است.
مدارک کارشناسی ارشد مهندسی شامل دوره‌ها و تکالیف نظری است، اما عمدتاً بر توسعه مهارت‌ها و دانش بسیار تخصصی برای دانش‌آموزان برای تبدیل شدن به مهندسان حرفه‌ای در رشته انتخابی خود تمرکز می‌کنند.
بسیاری از برنامه‌های کارشناسی ارشد مهندسی همچنین مستلزم این هستند که دانش‌آموزان دوره‌های صنعتی را طی کنند، جایی که تجربه عملی کسب می‌کنند و یاد می‌گیرند که کار در دنیای مهندسی چگونه است. برای کسب این مدرک، دانش‌آموزان باید یک پروژه نهایی را تکمیل کنند که شامل حل یک مشکل پیچیده مهندسی با کمک تمام تجربیات و دانش جمع‌آوری شده در طول تحصیلشان می‌شود.
با داشتن مدرک کارشناسی ارشد مهندسی از دانشگاه های کانادا، فارغ التحصیلان می توانند هر فرصت شغلی را در شرکت های خصوصی و سازمان های دولتی در انواع مختلف صنایع بدست آورند.

تحصیل در رشته مهندسی در کانادا به صورت رایگان

چندین دانشگاه کانادا چندین بورسیه برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. اینها می توانند به این اطمینان کمک کنند که هیچ دانشجوی شایسته آینده نتواند تحصیلات مهندسی در سطح جهانی را در کانادا به دلیل کمبود بودجه از دست بدهد. در اینجا چندین بورسیه برای دانشجویان شایسته برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی در کانادا آورده شده است.
    بورسیه های تحصیلات تکمیلی NSERC
    بورسیه های تحصیلات تکمیلی کانادا - برنامه کارشناسی ارشد
    بورسیه تحصیلی Vanier کانادا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
افلاک مهاجر راسپینا

موسسه مهاجرتی افلاک مهاجر راسپینا دارای متخصصین مجرب با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری می باشد. این موسسه در تمامی کشور های هدف فعالیت، دارای کانکشن می باشد.

سوال های متداول

a

b

c

d

راه های ارتباطی

شیراز- زرهی (بلوار پاسداران)- بین کوچه 66 و 68 (روبروی درمانگاه محمد رسول الله)- ساختمان هامون- طبقه 2 - واحد 1

aflakmohajer.raspina@gmail.com

071-38338016 , +989174769100

Designed by MohammadSadeghRafiee