engineer-austria

تحصیل در رشته مهندسی در اتریش 2023

از آنجا که ساختار اقتصادی اتریش عمدتاً تحت تأثیر شرکت های کوچک و متوسط قرار دارد و مهمترین شاخه های صنعتی آن عبارتند از صنایع غذایی، ماشین آلات و فولاد، صنایع شیمیایی و خودرو، برق و الکترونیک علاوه بر اینکه به شما دسترسی تحصیل در پیشرفته ترین دانشگاه های دنیا را می دهد باعث می شود که بعد از تحصیل بتوانید به راحتی وارد بازار کار شوید.
از سال 2001، دانشجویانی که در یکی از دانشگاه‌های اتریش تحصیل می‌کنند دیگر از تحصیل رایگان برخوردار نیستند، اما، دانشجویان اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) که دوره تحصیلی خود را در حداقل زمان (سه سال) به پایان می‌رسانند، نیازی به پرداخت هزینه ندارند. با این حال اگر دانشجوی اتریشی یا جزو منطقه اقتصادی اروپا نیستید، نگران نباشید شما بایستی هر ترم فقط 700 یورو پرداخت کنید.
اخذ مدرک لیسانس در اتریش معمولاً سه سال طول می کشد. دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا به طور کلی بسته به نوع موضوع و مشخصاتی که دانشجو در آن ثبت نام می کند دو تا سه سال دیگر طول می کشد.

بهترین دانشگاه مهندسی در اتریش

اتریش یکی از بهترین کشورهای آلمانی زبان در زمینه مطالعات فنی است. این کشور دارای برخی از بهترین موسسات مهندسی در جهان است که سالانه مهندسان متعددی در آن پرورش می یابند. این دانشگاه ها امکانات تحقیقاتی عالی ارائه می دهند و هزاران دانشجوی بین المللی در آن تحصیل می کنند.

با در نظر گرفتن رتبه بندی، تحقیقات و آزادی فناوری، در اینجا بهترین دانشگاه های مهندسی در اتریش آورده شده است.

1. Vienna University of Technology 2. Graz University of Technology 3. University of Vienna 4. Johannes Kepler University Linz 5. University of Innsbruck


شرایط پذیرش در رشته های مهندسی

برای گرفتن پذیرش در رشته های مهندسی از دانشگاه های اتریش اگر آلمانی زبان اول یا مادری شما نیست یا بخشی از امتحان پایان مدرسه شما نبوده است، هنگام درخواست پذیرش باید مدرکی مبنی بر مهارت زبان آلمانی حداقل در سطح A2 ارائه شود.

گواهینامه های زیر برای مدت دو سال از تاریخ امتحان پذیرفته می شوند:

مدرک زبان اتریشی – گواهی ÖSD A2. موسسه گوته - گواهینامه گوته A2. گواهینامه نباید بیش از دو سال (از تاریخ آزمون) در هنگام ارسال درخواست باشد و بدون گواهی A2 درخواست امکان پذیر نیست.
همچنبن هریک از رشته های زیر شاخه مهندسی معمولاً یک مصاحبه یا امتحان ورودی دارند و یک نوع گزینش محسوب می شود. بنابراین دانشجویان بایستی این مصاحبه یا امتحان را با موفقیت پشت سر گذارند. این آزمون سنجش یکبار در سال برگزار می شود و نتیجه آن برای ترم زمستان و ترم تابستان همان سال تحصیلی قابل قبول است.

در زیر به معرفی چند رشته مهندسی در اتریش می پردازیم:

لیسانس مهندسی شیمی و فرآیند

مهندسی شیمی و فرآیند یک علم مهندسی میان رشته ای با تاکید بر مبانی و کاربردهای شیمی فنی و مهندسی مکانیک است. در نتیجه، طیف وسیعی از مطالعه در هر دو رشته ارائه می شود تا دانشجویان پایه محکمی در هر دو رشته به دست آورند. علاوه بر این، مشارکت‌های بین رشته‌ای با سایر حوزه‌های موضوعی تشویق می‌شوند تا دانش الزامات عملی (مانند مدیریت، جنبه‌های حقوقی) گسترش یابد. اصول اولیه در برنامه کارشناسی تدریس می شود. دانش عمیق تر را می توان در دوره کارشناسی ارشد مهندسی فرآیند، در دوره های کارشناسی ارشد مرتبط یا مستقیماً در دنیای کار دنبال کرد.

لیسانس علوم کامپیوتر و انفورماتیک بازرگانی

آیا می خواهید به شکل گیری آینده کمک کنید، اما نمی دانید چگونه؟ با تحصیل در علوم کامپیوتر، شما برای پیشرفت و توسعه بیشتر فناوری اطلاعات و ارتباطات می توانید از طریق دانش و پیشرفت خود، سهم مهمی در جامعه داشته باشید. برنامه های ارائه شده توسط دانشکده علوم کامپیوتر نشان دهنده تنوع یک رشته علمی پویا است. بنابراین تمرکز موضوعی مطالعات از حوزه‌های کلاسیک مانند علوم کامپیوتر فنی و مهندسی نرم‌افزار تا حوزه‌های کنونی مانند تجارت، رسانه و علوم کامپیوتر پزشکی متغیر است.

لیسانس انفورماتیک رسانه و محاسبات بصری

برنامه لیسانس انفورماتیک رسانه و محاسبات بصری ترکیبی از آموزش فن‌آوری‌ها و روش‌ها در زمینه‌های گرافیک کامپیوتری، تجسم و واقعیت افزوده/مختلط/مجازی با آموزش طراحی رابط‌های نوآورانه است.
در این رشته، دانشجویان فناوری طراحی، مبانی ریاضی و رسمی را یاد می گیرند. این دوره علاوه بر درک انتقادی از نظریه ها و اصول علوم کامپیوتر، مبانی نظری و کاربردهای عملی تفکر طراحی و عمل طراحی را ارائه می دهد. مبانی اجتماعی، شناختی و فرهنگی مکمل پیشنهادات برای دوره جامع هستند. علاوه بر این، پرداختن به مسائل انفورماتیک رسانه ای مستلزم یک آموزش پایه میان رشته ای است که شامل دانش و مهارت برای طراحی خلاقانه و کاربردی رسانه ها و فرآیندهای تولید آنها نیز می شود.

لیسانس انفورماتیک پزشکی

برنامه لیسانس در انفورماتیک پزشکی ترکیبی از آموزش فناوری ها و فرآیندها در زمینه هایی مانند علوم زیستی (فیزیک، شیمی، زیست شناسی)، مهندسی نرم افزار، فناوری اطلاعات، حفاظت از داده ها و مهندسی فرآیند با آموزش اصول اولیه پزشکی است. این برنامه مبتنی بر فناوری اطلاعات، مبانی پزشکی، ریاضی و رسمی است. علاوه بر این، پرداختن به مسائل انفورماتیک پزشکی مستلزم آموزش پایه میان رشته ای است که شامل دانش و مهارت در تفکر بالینی مانند فرآیندهای تشخیصی و مستندسازی نیز می شود.

لیسانس مهندسی نرم افزار و اطلاعات

مهندسی نرم افزار با توسعه نرم افزار، از تجزیه و تحلیل، طراحی و پیاده سازی گرفته تا تضمین کیفیت و نگهداری سروکار دارد. مهندسی اطلاعات با تولید، جمع آوری، پردازش، توزیع و ارائه اطلاعات سروکار دارد. بر اساس اصول و روش های علمی، برنامه کارشناسی نرم افزار و مهندسی اطلاعات، کل فرآیند توسعه نرم افزار را با انتقال دانش در زمینه پردازش اطلاعات پیوند می دهد.

برنامه لیسانس مهندسی کامپیوتر

برنامه لیسانس در مهندسی کامپیوتر به تمام جنبه های سیستم های کامپیوتری تعبیه شده تحت شبکه اختصاص داده شده است. کاربردها نه تنها در سیستم‌های فیزیکی-سایبری کلاسیک مانند دستگاه‌های پزشکی، سیستم‌های اتوماسیون، اتومبیل‌ها و هواپیماها، بلکه در عصر اینترنت اشیاء، به طور فزاینده‌ای در زندگی روزمره یافت می‌شوند
صرف نظر از رویکرد عمدتاً مبتنی بر علم کامپیوتر، مطالعه سیستم‌های تعبیه‌شده شبکه‌ای نیاز به آموزش پایه ای میان رشته‌ای دارد که شامل الکترونیک، مخابرات و مبانی فیزیکی است.

لیسانس انفورماتیک بازرگانی

انفورماتیک کسب و کار به فرآیندهای پردازش اطلاعات در تجارت و جامعه می پردازد. بنابراین به عنوان رابط بین افراد، سازمان و فناوری اطلاعات قرار دارد و نقش کلیدی در زمینه دیجیتالی شدن دارد. کسب و کار انفورماتیک در TU Wien پایه های توسعه و استفاده از سیستم های اطلاعاتی نوآورانه و میان رشته ای را فراهم می کند.
دانش آموزان دیدگاهی جامع از سیستم های اطلاعاتی به دست می آورند که فراتر از سیستم های مبتنی بر کامپیوتر به تنهایی است. علم کامپیوتر و اقتصاد در تئوری و عمل با هم ترکیب شده اند.
در طول تحصیل با روش های تفکر در علوم کامپیوتر آشنا خواهید شد. بر اساس مبانی ریاضی و آماری، شما با برنامه نویسی، الگوریتم ها و ساختارهای داده و همچنین توسعه نرم افزار سر و کار خواهید داشت. شما اصول مدیریت بازرگانی، اقتصاد و مدیریت را یاد خواهید گرفت. علاوه بر مدل سازی و مدیریت سیستم های اطلاعاتی، تمرکز بر روی سیستم های پایگاه داده و برنامه های کاربردی وب و همچنین قانون و امنیت است.

لیسانس مهندسی برق و فناوری اطلاعات

وقتی به مهندسی برق و فناوری اطلاعات فکر می‌کنید، ممکن است ابتدا به نیروگاه‌ها، شبکه‌های برق و لوازم خانگی فکر کنید - اما این به موضوعات بسیار مهمی مربوط می‌شود: نسل ششم اینترنت همراه، فوتونیک، فناوری میکروسیستم، نانوالکترونیک، مخابرات و اطلاعات توزیع شده همه بخشی از این هستند. در صنعت، سیستم های اتوماسیون فرآیندهای تولید پیچیده را کنترل می کنند، پردازش اطلاعات در تمام سطوح انجام می شود. برنامه لیسانس مهندسی برق و برنامه کارشناسی ارشد بر اساس آن دنیای شگفت انگیزی را به روی شما می گشاید. تحصیلات آکادمیک در زمینه مهندسی برق آینده نگر است: مهندسان فارغ التحصیل در اتریش شهرت بین المللی بسیار خوبی دارند و در بازار کار بسیار مورد تقاضا هستند!
اگر شماهم می خواهید در بهترین دانشگاه های اتریش در رشته مهندسی تحصیل کنید پس با ما همراه باشید.