Enim qui eos rerum in delectus

Nam voluptatem quasi numquam quas fugiat ex temporibus quo est. Quia aut quam quod facere ut non occaecati ut aut. Nesciunt mollitia illum tempore corrupti sed eum reiciendis. Maxime modi rerum.

doctor-germany

تحصیل پزشکی در آلمان 2023


هزاران دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در رشته پزشکی در آلمان هستند و احتمالاً شما مشتاقانه منتظر هستید که در آینده نزدیک یکی از آنها شوید.
تصمیم برای تحصیل پزشکی در آلمان بی شک یک لحظه تغییر دهنده در زندگی شما خواهد بود. شما خود را با یک دنیای آکادمیک چالش برانگیز کاملاً جدید که عمیقاً پتانسیل فکری و آینده شغلی شما را تغییر می دهد روبرو می بینید.
اما اطلاعات زیادی در مورد درخواست، ثبت نام، هزینه ها و چشم اندازهای آینده وجود دارد که احتمالاً در حال حاضر ندارید. همه چیزهایی که برای تحصیل پزشکی در آلمان باید بدانید در اینجا آمده است.

چرا در آلمان پزشکی بخوانیم؟

امروزه تعداد نامحدودی دانشکده پزشکی و برنامه های تحصیلی در رشته پزشکی در سراسر جهان وجود دارد. پس چرا آلمان را برای تحصیل پزشکی انتخاب می کنید؟
همه چیز به اهداف شخصی شما برمی گردد. آیا شما یک دانش آموز جاه طلب هستید که می خواهید محدودیت های فکری را کم تر کنید و معتقدید یک سیستم آموزشی منحصر به فرد ابزاری عالی برای رسیدن به این هدف است؟ آیا می خواهید یک مدرک پزشکی شناخته شده در سطح جهانی دریافت کنید که یک مزیت رقابتی حیاتی برای کمک به شما در رقابت شدید ایجاد کند؟ آیا رویای به دست آوردن شغلی را دارید که نیازهای مالی شما را تامین کند و در حین کمک به دیگران، رضایت عمیقی را فراهم کند؟
اگر پاسخ شما به هر سوال بله بود، آلمان مکان مناسبی برای تحصیل در رشته پزشکی است.

در زیر دلایلی وجود دارد که چرا تحصیل پزشکی در آلمان به اندازه کافی ارزش دارد

دانشکده های پزشکی رتبه برتر – یک سنت آکادمیک طولانی و غنی، همراه با تعهد جدی به توسعه کیفیت در آموزش و پژوهش، به دانشکده های پزشکی در آلمان کمک کرده است تا در بین بهترین های جهان قرار گیرند.
انواع برنامه های تحصیلی - از آنجایی که هزاران دانشجوی بین المللی هر ساله برای تحصیل پزشکی به آلمان می روند، دانشگاه ها از این واقعیت آگاه هستند که همه آنها علایق علمی یکسانی ندارند. دانشکده های پزشکی در آلمان طیف وسیعی از مدارک پزشکی را ارائه می دهند تا دانشجویان فعلی و بالقوه خود را قادر سازند تا یک برنامه تحصیلی مناسب برای خود بیابند.
امکانات مدرن - تمرین بخش مهمی از آموزش پزشکی است و دانشکده های پزشکی آلمان دارای آزمایشگاه های مدرن و بسیار مجهز هستند. جلسات تمرین در چنین محیط هایی به شما کمک می کند تا مجموعه گسترده ای از مهارت های کاربردی را به دست آورید.
جامعه دانشجویان بین المللی - جدا از یک تجربه دانشگاهی منحصر به فرد، تحصیل در خارج از کشور فرصتی عالی برای معاشرت با اتباع مختلف است. آلمان بیش از 350000 دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است و با بسیاری از آنها، ممکن است در طول تحصیل فرصتی برای مشارکت داشته باشید.
چشم انداز آینده - پزشکان همیشه مورد تقاضا خواهند بود. علاوه بر این، دانشکده های پزشکی آلمان در میان رهبران جهانی هستند و کارفرمایان برای مدارک پزشکی آلمان ارزش قائل هستند. این به شما اطمینان می دهد که مدرک پزشکی در آلمان قابلیت اشتغال شما را افزایش داده و از نظر مالی سودمند خواهد بود.

یک دوره پزشکی در آلمان پیدا کنید

در حال حاضر، 38 دانشگاه آلمانی وجود دارد که طیف وسیعی از رشته های پزشکی را ارائه می دهند.

چگونه برای مدرک پزشکی در آلمان اقدام کنیم؟

پس از اینکه برنامه تحصیلی و دانشکده پزشکی مورد علاقه خود را در آلمان پیدا کردید، باید اطلاعاتی در مورد مواردی که برای درخواست نیاز دارید به دست آورید. به عبارت دیگر، شما باید بدانید که شرایط ورود چیست.
دانشگاه ها آزادند که معیارهای ورود را به تنهایی تعیین کنند. بنابراین، شرایط ورود به دوره پزشکی در آلمان بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما تغییر می کند.
در زیر لیستی از مدارک مورد نیاز برای داوطلبان بین المللی برای درخواست مدرک پزشکی در آلمان آورده شده است: بنابراین، شما به راحتی یک برنامه تحصیلی را پیدا خواهید کرد که با علایق علمی شما مطابقت داشته باشد. برای یافتن دوره پزشکی خود در آلمان باید یک تحقیق آنلاین مستقل انجام دهید. عجله نکنید و برای تصمیم گیری در مورد رشته پزشکی که باید ثبت نام کنید، زمان صرف کنید.
مدارک تحصیلی به رسمیت شناخته شده - اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید، مدارک تحصیلی قبلی شما باید به رسمیت شناخته شود تا مطمئن شوید که با استانداردهای علمی اعمال شده توسط دانشکده های پزشکی در آلمان مطابقت دارد. می توانید با دانشگاه خود یا خدمات تبادل علمی آلمان (DAAD) تماس بگیرید تا ببینید آیا مدرک شما شرایط لازم را دارد یا خیر.
اگر مدرک شما به رسمیت شناخته نشود، دانشگاه از شما می خواهد که یک دوره مقدماتی یک ساله بگذرانید. از آنجا که دیپلم های ایران 12 ساله می باشد و دیپلم های آلمانی 13 ساله می باشند به متقاضیان ایرانی توصیه میشود که در دوره های مقدماتی شرکت کنند.
نمرات شما– دانشکده های پزشکی آلمان بسیار رقابتی هستند و نمرات شما به عنوان ابزار مهمی برای انتخاب استفاده می شود. نمرات بالا در دروس مرتبط با پزشکی مانند زیست شناسی و شیمی، شانس شما را برای پذیرش افزایش می دهد.
مهارت زبان آلمانی – اکثریت قریب به اتفاق مدارک پزشکی در آلمان به زبان آلمانی تدریس می شوند. بنابراین، اگر می خواهید در دانشگاه پزشکی ثبت نام کنید، باید مهارت زبان آلمانی را اثبات کنید. اگرچه بسته به دانشگاه مورد نظر شما تغییر می کند، اما اکثر آنها به مدرک C1 نیاز دارند. توجه داشته باشید که اگر باید از قبل در یک دوره مقدماتی (Studiencolleg) شرکت کنید، مدرک زبان آلمانی B1 پذیرفته می شود.
نمرات آزمون‌ها - برای اخذ پذیرش در برخی از دانشکده‌های پزشکی در آلمان، باید در یک آزمون خاص شرکت کنید تا استعداد خود را برای برنامه تحصیلی خاصی که برای آن درخواست داده‌اید ارزیابی کنید.

مهلت درخواست برای دوره های پزشکی در آلمان

مهلت درخواست برای دوره های پزشکی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متغیر است. به طور کلی، اکثر دانشکده های پزشکی در آلمان دو بار در سال مهلت ثبت نام دارند.
15 جولای برای ترم زمستانی آینده 15 ژانویه برای ترم تابستانی آینده
نکته مهم: از آنجایی که دانشگاه‌ها مهلت‌های درخواست متفاوتی را اعمال می‌کنند، باید همیشه به اطلاعاتی که توسط دانشگاه انتخابی شما ارائه می‌شود تکیه کنید. ضروری است که این اطلاعات را به اندازه کافی زود به دست آورید تا به موقع برای درخواست آماده شوید.

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان چقدر است؟

اکثر مدارک دانشگاهی در آلمان پس از کاهش هزینه های بین المللی در سال 2014 به دلیل تصمیم دولت به صورت رایگان ارائه می شوند. با این حال، مدرک پزشکی هنوز با هزینه مشخصی همراه است.
به طور کلی، هزینه دریافت مدرک پزشکی با توجه به ملیت شما و اینکه آیا در یک دانشگاه دولتی یا خصوصی ثبت نام کرده اید، تعیین می شود. اگر دانشجوی اتحادیه اروپا هستید، فقط باید هزینه های اداری را پوشش دهید که حداکثر می تواند 300 یورو باشد. از سوی دیگر، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید مبلغ مشخصی را برای تحصیل پزشکی خود در آلمان بپردازند.
با این حال، هزینه های بین المللی دوره های پزشکی در آلمان در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی محبوب بسیار پایین است. به طور کلی، این هزینه های تحصیل از 1500 یورو تا 3500 یورو در هر سال تحصیلی متغیر است.
طبق معیار دوم، باید بدانید که دانشگاه‌های خصوصی شهریه بین‌المللی بسیار بالاتری نسبت به همتایان دولتی خود اعمال می‌کنند. علاوه بر این، دانشکده‌های پزشکی در ایالت بادن-وورتمبرگ، شهریه‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی مجدداً در نظر گرفته‌اند، بنابراین اگر می‌خواهید در آنجا تحصیل کنید، آماده باشید که بیشتر از سایر نقاط آلمان هزینه کنید.

تحصیل پزشکی در آلمان چند سال طول می کشد؟

برای تکمیل مدرک پزشکی در آلمان شش سال و سه ماه تحصیل تمام وقت طول می کشد. برای بهره وری زیاد در یادگیری، برنامه تحصیلی شما در مراحل خاصی سازماندهی شده است. توجه داشته باشید که هر مرحله منجر به یک امتحان خاص می شود که در پایان آزمون نهایی شما را تشکیل می دهد.
مرحله پیش بالینی (همچنین به عنوان Vorklink شناخته می شود) - در طول دو سال اول تحصیلی خود در دانشگاه، با مفاهیم و موضوعات اصلی در پزشکی آشنا خواهید شد. در پایان این مرحله، پیشرفت تحصیلی شما با استفاده از یک امتحان خاص که به صورت کتبی و شفاهی خواهد بود و موضوعاتی مانند آناتومی، بیوشیمی و فیزیولوژی را در بر می گیرد، سنجیده می شود.
مرحله علوم بالینی - در سه سال آینده تحصیل خود علاوه بر دانش نظری، با شرکت در سخنرانی‌ها، جلسات آزمایشگاهی، سمینارها و دوره‌های کارآموزی، مهارت‌های عملی مهمی را نیز به دست خواهید آورد. در پایان این مرحله، در امتحانی شرکت خواهید کرد که معمولاً یک امتحان کتبی است.
سال آخر بالینی - در آخرین سال تحصیلی خود به عنوان دانشجوی پزشکی در آلمان، آزمون نهایی دولتی را انجام خواهید داد که تخمین علمی و حرفه ای شما را در پزشکی برآورد می کند. توجه داشته باشید که در صورت عدم قبولی در آزمون نهایی دولتی نمی توانید مجوز پزشکی دریافت کنید. این امتحان نهایی یک امتحان شفاهی و عملی است.

برترین دانشکده های پزشکی در آلمان

بر اساس چندین معیار، از جمله شهرت، امکانات مدرن و آینده شغلی، اینها بهترین دانشکده های پزشکی در آلمان هستند:
• Heidelberg University
• Rwth Aachen University
• Lübeck University
• Witten/Hercke University
• Magdeburg University
• Münster University
• Würzburg University
• Tübingen University
• Freiburg University
• Leipzig University


چشم انداز شغلی و انتظارات حقوق

پزشکی جزو پردرآمدترین مشاغل در جهان هستند. مدرک پزشکی در آلمان هم اشتغال پذیری بالا و هم حقوق بالا را برای شما تضمین می کند.
دانشکده های پزشکی آلمان در سرتاسر جهان شهرت برجسته ای دارند، بنابراین فارغ از اینکه در کجا زندگی می کنید، کارفرمایان مشتاق استخدام شما خواهند بود. علاوه بر آن، یک مدرک پزشکی آلمانی طیف گسترده ای از مهارت ها را به شما آموزش می دهد که به نوبه خود طیف گسترده ای از انتخاب های شغلی را شامل می شود.
حقوق شما به تجربه و موقعیتی که در محل کار بیمارستان دارید بستگی دارد. برای مثال در آلمان، یک متخصص به طور متوسط سالانه حدود 80000 یورو درآمد دارد. پزشک عمومی نیز جزو پردرآمدترین مشاغل می باشند. با سالها تجربه، یک پزشک در آلمان می تواند بیش از 100000 یورو در سال انتظار داشته باشد.
برای اینکه به هدف خود برسید با مؤسسه مهاجرتی افلاک مهاجر راسپینا در ارتباط باشید.