Enim qui eos rerum in delectus

Nam voluptatem quasi numquam quas fugiat ex temporibus quo est. Quia aut quam quod facere ut non occaecati ut aut. Nesciunt mollitia illum tempore corrupti sed eum reiciendis. Maxime modi rerum.

doctor-austria

تحصیل پزشکی در اتریش 2023


اتریش کشوری است که به دلیل آموزش با کیفیت بالا و نرخ های مقرون به صرفه آموزش مشابهی که به داوطلبان داخلی و بین المللی ارائه می شود، به خوبی شناخته شده است. اگرچه این کشور به دلیل دوره‌هایی که در هنر و علوم انسانی ارائه می‌دهند شناخته شده است، اما مکان ایده‌آلی برای داوطلبان تحصیل پزشکی در آن است، به خصوص اگر بخواهیم هزینه تحصیل را با کشورهای دیگر در داخل و خارج اروپا مقایسه کنیم. از آنجایی که این کشور برنامه های مختلفی را در هر یک از این رشته ها ارائه می دهد، داوطلبان قادر خواهند بود در رشته های علوم زیستی و علوم انسانی بر اساس علایق خود تحصیل کنند.
اکثر برنامه های پزشکی ارائه شده در کشور توسط دانشگاه های دولتی است که برای داوطلبان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا شهریه ثابت دارند. این امر باعث می شود تحصیل پزشکی در کشور بسیار مقرون به صرفه باشد. همچنین داوطلبان می توانند با توجه به رشته تحصیلی که انتخاب کرده اند، بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی دریافت کنند. بسیاری از دانشگاه های پزشکی در کشور بخشی از برنامه Erasmus+ هستند. اگرچه دانشگاه های این کشور اندک می باشد، اما در سطح بین المللی بسیار شناخته شده اند.

اعتبارسنجی برنامه های پزشکی در اتریش

داوطلبانی که برای رشته های پزشکی در اتریش درخواست می دهند، باید قبل از ثبت نام در دوره، اطمینان حاصل کنند که دانشگاهی که برای تحصیل خود انتخاب کرده اند به درستی معتبر است. اتریش تنها چند دانشگاه پزشکی منتخب دارد که برنامه‌های پزشکی ارائه می‌دهند و از این رو بهتر است داوطلبان از مشروعیت دوره‌ای که درخواست می‌کنند برای دریافت مدارک معتبر بین‌المللی بدانند.
اتریش در حال حاضر تنها هفت دانشکده پزشکی دارد که توسط یکی یا همه سازمان‌های زیر معتبر هستند:
سازمان بهداشت جهانی ((World Health Organization
آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده (United States Medical License Examination)
سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (United Nations Education, Scientific, and Cultural Organization)

مزایای تحصیل پزشکی در اتریش

مزایای تحصیل پزشکی در کشوری مانند اتریش شامل تحصیلات با کیفیت بالا و گزینه هایی است که داوطلبان در هنگام درخواست برای یک دانشگاه پزشکی در این کشور انتخاب می کنند. اگرچه دانشگاه های پزشکی تعداد کمی از برنامه های ارائه شده توسط سازمان ها در سراسر جهان شناخته شده است. برخی از مزایایی که نامزدهای بین المللی خواهند داشت عبارتند از:
• برنامه های پزشکی که در اتریش ارائه می شوند در سراسر دنیا شناخته شده اند.
• اتریش تحصیلات یارانه ای را در دانشگاه های دولتی خود برای دوره هایی در تمام رشته های تحصیلی ارائه می دهد. برخلاف بسیاری از کشورها، آموزش یارانه ای حتی برای مدارک پزشکی در اتریش ارائه می شود که به نامزدهای داخلی محدود نمی شود. دانشجویان بین المللی می توانند با نرخ های مقرون به صرفه در اتریش تحصیل کنند.
• برنامه درسی نه تنها شامل تئوری، بلکه کارگاه‌ها، سمینارها، تکالیف، آزمون‌ها و غیره خواهد بود که همگی برای پیشرفت کلی داوطلب مفید خواهند بود. همچنین به نامزدها کمک می کند تا در زمینه کاری خود ارتباط بهتری برقرار کنند و همچنین شخصیت خود را متناسب با فضای کاری خود بهبود بخشند.
• این کشور حداکثر ایمنی را برای نامزدهای بین المللی تضمین می کند که برای رشد و یادگیری کلی آنها ضروری است. دانشکده های پزشکی در اتریش به دلیل ایجاد فضایی آرام که دانش آموزان بدون توجه به ملیت خود می توانند در آن پیشرفت کنند، شناخته شده اند.
• اگرشما فردی را به عنوان همراه داشته باشد این کشور به شما اجازه می دهد تا بتوانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز همراهتان ببرید.
• در ابتدای پذیرش سطح پایینی از زبان آلمانی مورد نیاز است و شما می توانید دوره تکمیلی زبان آلمانی را در آنجا بگذرانید.

واجد شرایط بودن برای پزشکی در اتریش

واجد شرایط بودن برای برنامه های پزشکی متفاوت و دقیق تر از سایر برنامه هایی است که در این کشور ارائه می شود. اگرچه الزامات از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت است، اما تعدادی از الزامات کلی وجود دارد که داوطلبان باید هنگام درخواست برای دانشگاه های پزشکی در اتریش رعایت کنند.
الزامات و مدارک عمومی شامل:
• مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
• فرم تکمیل شده درخواست پذیرش از دانشگاه
• ترجمه آخرین مدرک تحصیلی ( لیسانس و یا فوق لیسانس)
• پاسپورت معتبر
• رزومه تحصیلی
• گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی بسته به زبان مورد نظر برای تحصیل
• فرم های مختلفی که باید پر شود از قبیل : فرم درخواست پذیرش ، فرم ثبت نام ، فرم مربوط به امور مالی ، مدرک پذیرش دانشجو همراه با عکس ، فرم برای ادامه تحصیل
• نامه قبولی در کنکور و گواهی اشتغال به تحصیل در رشته مربوطه از دانشگاه
• گواهی مهارت آلمانی در سطح C1 یا بالاتر
• شرکت در آمون MedAT و قبولی در آن

طب انسانی – محتوای تست

آزمون پذیرش پزشکی انسانی (MedAT-H) از 4 بخش تشکیل شده است:
1. آزمون دانش پایه مطالعات پزشکی (BMS)
BMS شامل یک آزمون دانش استاندارد در قالب چند گزینه ای است که برای ثبت دانش قبلی مدرسه در مورد موضوعات پایه مرتبط پزشکی، به ویژه زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات استفاده می شود.
2. درک متن (TV)
این قسمت از آزمون که به صورت چند گزینه ای نیز ارائه می شود، مهارت خواندن و درک متون را تست می کند.
3. توانایی ها و مهارت های شناختی (CFF)
این بخش از آزمون متشکل از 5 گروه کاری در قالب چند گزینه‌ای است و شامل آن دسته از توانایی‌ها و مهارت‌های شناختی اولیه است که بر اساس نتایج علمی اخیر، اعتبار پیش‌بینی بالایی برای اتمام موفقیت‌آمیز دوره پزشکی انسانی دارند.
قرار دادن ارقام در کنار هم (FZ): این گروه وظیفه توانایی شناختی را برای انجام عملکرد بصری تحلیلی و دیداری در چارچوب تخیل فضایی اندازه گیری می کند.
حافظه و حفظ (GM) (مرحله یادگیری): این گروه از وظایف، توانایی شناختی را برای به خاطر سپردن محتوایی با ماهیت مجازی، عددی و کلامی اندازه گیری می کند تا در صورت لزوم، با شناسایی و تعیین صحیح در آزمون بلافاصله بعدی، به طور انعطاف پذیری به آن دسترسی داشته باشید.
دنباله اعداد (ZF): این گروه از وظایف توانایی تشخیص اصول کلی، درک مفاهیم و نتیجه گیری منطقی را اندازه گیری می کند. بنابراین یکی از اصول اولیه توانایی مطالعه را پوشش می دهد.
روانی کلمه (WF): این گروه وظیفه انعطاف پذیری بازیابی محتوای دانش را از حافظه معنایی می سنجد.
حافظه و حفظ (GM) (مرحله تست): محتوایی که قبلاً در مرحله یادگیری حفظ شده است باید شناسایی و به درستی اختصاص داده شود.
شناخت پیامدها (IMP): این گروه وظیفه توانایی نتیجه گیری منطقی قانع کننده از اظهارات را اندازه گیری می کند.
4. شایستگی های اجتماعی-عاطفی (SEK)
این بخش از آزمون شامل 2 گروه کاری در قالب چند گزینه ای است که جنبه های ضروری مهارت های اجتماعی-عاطفی را پوشش می دهد.
شناخت عواطف (EE): این گروه وظیفه، توانایی تشخیص احساسات یک فرد خاص را بر اساس توصیف افراد و موقعیت‌ها، ارزیابی می‌کند.
تصمیم گیری اجتماعی (SE): این گروه کاری توانایی رتبه بندی تصمیمات در زمینه های اجتماعی را از نظر اهمیت آنها می سنجد. منطقه ای تحت پوشش است که ارتباط بالایی برای اقدام، به ویژه در پزشکی دارد.

طب انسانی – ارزیابی

ارزیابی بخش های آزمایشی MedAT-H برای مطالعه پزشکی انسانی به صورت خودکار به شکل زیر انجام می شود:
پاسخ‌های صحیح در بخش‌های آزمون BMS، TV و KFF با یک امتیاز، پاسخ‌های اشتباه با امتیاز صفر اعتبار داده می‌شوند.
• در بخش BMS از آزمون، امتیازات کسب شده در هر یک از چهار گروه از موارد با هم جمع شده و بر تعداد موارد این بخش از آزمون تقسیم می شود. نتیجه، نسبت تکالیف درست حل شده در این بخش از آزمون است.
• در بخش TVآزمون، امتیازات به دست آمده جمع شده و بر تعداد موارد آزمون تقسیم می شود. نتیجه، نسبت تکالیف درست حل شده در این بخش از آزمون است.
• در بخش KFF از آزمون، امتیازهای کسب شده در هر یک از پنج گروه از موارد با هم جمع شده و بر تعداد موارد این بخش از آزمون تقسیم می شود. نتیجه، نسبت تکالیف درست حل شده در این بخش از آزمون است.
• در بخش SEC آزمون، مقدار کل میانگین مقادیر برای دو گروه وظیفه است. نتیجه منعکس کننده نسبت توافق بین دو گروه کاری و راه حل هایی است که توسط مدل های نظری و یافته های تجربی صحیح شناخته شده اند. در اینجا، در گروه وظیفه SE، مقادیر بسته به رتبه بندی بهینه اهمیت ملاحظات محاسبه می شود. حداکثر مقدار زمانی حاصل می شود که رتبه بندی بهینه برای همه وظایف در این گروه وظیفه شناسایی شده باشد. در گروه وظیفه EE، پاسخ‌های هر تکلیف در صورتی که به طور کلی با پاسخ‌هایی که می‌توان از مدل‌های نظری و یافته‌های تجربی به دست می‌آیند مطابقت داشته باشند، به‌عنوان پاسخ‌های درست حل‌شده شمارش می‌شوند.
• مقدار کل مربوط به رتبه بندی از مجموع وزنی چهار مقدار آزمایش جزئی حاصل می شود و بر اساس کلید زیر است:
• ارزش قسمت تست BMS:40%
• ارزش قطعه تست TV: 10%
• مقدار قطعه تست 40% KFF
• ارزش قطعه تست 10% SEC

مدت زمان برنامه های پزشکی در اتریش

طول دوره های پزشکی در اتریش 6 سال است که این برنامه به مراحل مختلف تقسیم می شود. 6 سال در مجموع دارای 12 ترم است که دو ترم اول آن فاز 1 شامل موضوعات مقدماتی است، چهار ترم بعدی فاز دوم است که داوطلبان مهارت های اولیه پزشکی، دروس انتخابی و موضوعات دیگر را با جزئیات می آموزند. سپس آنها به فاز سه می روند که در مجموع شامل 6 ترم بعدی می شود. این جایی است که داوطلبان با مفاهیم پیشرفته سروکار دارند و بسته به رشته مورد علاقه خود پایان نامه ارائه می دهند.
در پایان برنامه، داوطلبان باید دوره آموزشی بالینی را که مدت 18 هفته است، و سپس یک دوره کارآموزی را که در مجموع باید 48 هفته باشد، بگذرانند.

برنامه های ارائه شده در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن

تعدادی از برنامه هایی که توسط دانشگاه های علوم پزشکی ارائه می شود عبارتند از:
• پزشکی
• پزشکی دقیق مولکولی
• علوم پزشکی کاربردی
• داروسازی
• پرستاری
• دندانپزشکی
• جراحي

هزینه تحصیل پزشکی در اتریش

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در اتریش یکی از ارزان ترین گزینه های موجود برای داوطلبان داخلی و بین المللی است، به خصوص که یک دوره حرفه ای از علوم است. از آنجایی که اکثر دانشگاه های پزشکی در اتریش توسط دولت تامین می شوند، هزینه دوره ها برای تمام ترم ها ثابت می ماند. نامزدهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا باید هزینه 384.56 یورو در هر ترم و نامزدهای غیر اتحادیه اروپا باید هزینه ای حدود726.72 یورو در هر ترم بپردازند.

برترین دانشگاه های پزشکی در اتریش

• Medical University of Vienna
• Medical University of Graz
• Medical University of Innsbruck
• Paracelsus Private Medical University
• Johannes Kepler University Linz
• Vienna School of Osteopathy

مدرک پزشکی - دانشگاه پزشکی وین

این برنامه با مدت زمان 6 سال است که به 12 ترم تقسیم می شود. برای تکمیل این رشته داوطلبان باید 360 واحد ECTS را بگذرانند. زبان آموزش سطح C1 آلمانی است. داوطلبان برای ثبت نام در این برنامه باید آزمون MedAT-H را پشت سر بگذارند. این دانشگاه در این رشته 660 کرسی در سال ارائه می دهد. با هر ترم، پیچیدگی دروسی که تدریس می شود افزایش می یابد. داوطلبان باید در ترم اول در مورد دروس مقدماتی مانند بدن انسان، صلاحیت اجتماعی، کمک های اولیه و غیره یاد بگیرند و دروس انتخابی را از ترم نهم اتخاذ کنند. دروس انتخابی ارائه شده دروسی مانند مغز و اعصاب، اطفال، چشم پزشکی، روانپزشکی و غیره است.
در پایان برنامه، داوطلبان ملزم به گذراندن 12 هفته کارآموزی و 48 هفته کارآموزی بالینی هستند.

مدرک پزشکی - دانشگاه پزشکی گراتس

این برنامه در مقطع کارشناسی ارائه می شود و به عنوان یک برنامه پایه برای تحصیلات تکمیلی در پزشکی عمل می کند. این برنامه دارای یک برنامه درسی اصلی است که بر موضوعاتی مانند اپیدمیولوژی، فوریت درمان، شدت و نمونه های اولیه بیماری متمرکز است. داوطلبان همچنین باید دروس انتخابی را به عنوان بخشی از برنامه درسی بگذرانند که می تواند در زمینه هایی مانند اخلاق، طب سالمندی، طب تسکینی و غیره باشد. این برنامه به 3 مرحله تقسیم می شود که فاز 1، 2 ساله است و شامل یادگیری مقدماتی اولیه است. فاز 2 دارای مدت زمان 4 سال است که به 5 تا 10 ترم تقسیم می شود. این مرحله موضوع محور و بیمار محور است و به داوطلبان کمک می کند تا مهارت ها و توانایی های پزشکی خود را توسعه دهند. فاز 3 یک سال تمرین بالینی است که در آن داوطلبان در روال روزانه در بیمارستان دانشگاه گراتس یا سایر بیمارستان های آموزشی ادغام خواهند شد. این مدت در مجموع 48 هفته خواهد بود.

مدرک پزشکی انسانی - دانشگاه پزشکی اینسبروک

این برنامه همراه با سایر برنامه های پزشکی ارائه شده توسط دانشگاه زبان آلمانی را به عنوان رسانه آموزشی خود دارد. مدت دوره 6 سال است که به فرمت معمولی 12 ترم تقسیم می شود. این دوره بین رشته ای است و دارای جنبه های نظری و عملی مرتبط با برنامه درسی است. دانشجویان می توانند از ترم اول با بیماران ارتباط برقرار کنند که بخش منحصر به فرد این برنامه تحصیلی است. داوطلبان باید یک برنامه کارآموزی 48 هفته ای را انجام دهند که 16 هفته آن به اقدامات پزشکی عمومی اختصاص دارد. این برنامه هر سال 360 کرسی ارائه می دهد و داوطلبان را ملزم به داشتن سطح C1 از مهارت در زبان آلمانی می کند.