dentist-germany

تحصیل دندانپزشکی در آلمان 2023

رشته دندانپزشکی به اختلالات دندان، فک و دهان و درمان آنها می پردازد. برنامه تحصیلی در رشته دندانپزشکی نه تنها دانش نظری در علوم طبیعی و پزشکی انسانی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد، بلکه اصول اولیه تشخیص و درمان را در زمینه های دندانپزشکی ترمیمی، پروتزهای دندانی، ارتودنسی و دهان، جراحی فک و صورت نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد. پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون دولتی در دانشگاه های آلمان، دانشجویان واجد شرایط دریافت مجوز برای انجام کار دندانپزشکی هستند. به طور کلی، دندانپزشکان در مطب های پزشکی خود یا برای یک کارفرما کار می کنند. همچنین امکان پیگیری تحقیقات بالینی و تدریس در دانشگاه ها، صنعت یا موسسات آموزشی وجود دارد. رشته دندانپزشکی در آلمان 10 تا 11 ترم تحصیلی به طول می انجامد.

چرا در آلمان دندانپزشکی بخوانیم؟

برای اینکه بدانید چرا در آلمان دندانپزشکی بخوانید لطفا به مقاله تحصیل پزشکی در آلمان مراجعه کنید. در ادامه به چگونگی پذیرش در رشته دندانپزشکی در آلمان و سپس به طور اختصاصی به تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه هایدلبرگ آلمان به طور نمونه می پردازیم.

چگونه برای مدرک پزشکی در آلمان اقدام کنیم؟

نکات مورد نیاز برای اخذ پذیرش کورس مستقیم دندانپزشکی مشابه با کورس مستقیم پزشکی می باشد. در این خصوص لطفاً مقاله تحصیل پزشکی در آلمان را مطالعه کنید. به طور خلاصه برای تحصیل در کورس مستقیم دندانپزشکی شما باید مسلط به زبان آلمانی در سطح C1باشید. از نمرات خوبی برخوردار بوده و در امتحان ورودی دانشگاه قبول شوید. . توجه داشته باشید که اگر باید از قبل در یک دوره مقدماتی (Studiencolleg) شرکت کنید، مدرک زبان آلمانی B1 پذیرفته می شود.

محتوای دوره

برنامه مدرک دندانپزشکی در هایدلبرگ (HeiCuDent) یک دوره مطالعه مداوم بر روی بیمار است. دانشجویان آموزشی دریافت می کنند که آنها را از نظر علمی و عملی آماده می کند تا بتوانند شغلی در حیطه دندانپزشکی را دنبال کنند. حتی در دوره های پیش بالینی، تمرکز بر پیوند بین رشته ای رشته های دندانپزشکی یا پزشکی فردی است.
دوره ها و سخنرانی های علوم طبیعی در بخش پیش بالینی با دوره ها و امتحانات بین رشته ای مشخص می شود. در ترم های 4 تا 10، دانش آموزان مهارت های عملی دندانپزشکی خاصی را یاد خواهند گرفت. دانش آموزان با تکنیک های مورد نیاز برای شرح حال، تشخیص، پیش آگهی و تهیه یک برنامه مراقبت از دندان آشنا می شوند. آنها انواع روش های درمان دندان و تکنیک های جراحی دهان را یاد خواهند گرفت. این مطالعات همواره شامل کسب شایستگی های اجتماعی و ارتباطی نیز خواهد بود.
برای اینکه بتوانید برنامه مدرک دندانپزشکی را با موفقیت به پایان برسانید، ضروری است که دانشجویان به علوم طبیعی علاقه داشته باشند، از کار گروهی و ارتباط لذت ببرند، بتوانند با افراد دیگر به شیوه ای همدلانه و مسئولانه برخورد کنند. مهارت های حرکتی ظریف عالی و حس زیبایی شناسی ظریفی داشته باشند.

ساختار دوره

حداقل مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی ده ترم است که شامل بخش های پیش بالینی و بالینی و هر بخش شامل پنج ترم می باشد. هر بخش از این رشته با یک امتحان دولتی به پایان می رسد.

پیش بالینی (ترم 1-5)
ترم 1-4: مبانی علوم طبیعی (آناتومی، فیزیک، شیمی، بافت شناسی، بیوشیمی، و فیزیولوژی) و مبانی دندانپزشکی (مقدمه ای بر حرفه دندانپزشکی) ارایه می شود. از اواسط ترم چهارم تا اواسط ترم پنجم، دانشجویان در طول دوره با بیماران شبیه سازی شده کار خواهند کرد (دروس پروپدئوتیک دندان و دروس فانتوم دندانپزشکی) این دوره ها بین رشته ای هستند که بر پروتز، ترمیم و ارتودنسی تمرکز دارند.
در طول بخش بالینی، دانشجویان ملزم به شرکت در دو آزمون دولتی هستند:
آزمون علوم متوسطه (حداکثر بعد از ترم دوم) و امتحان دندانپزشکی متوسطه (حداکثر بعد از پایان ترم پنجم). پذیرش در بخش بالینی مستلزم تکمیل موفقیت آمیز آزمون دندانپزشکی متوسطه است.

بالینی (ترم 6-10)
ترم 6: درس فانتوم III در دندانپزشکی ترمیمی. این نیز یک دوره بین رشته ای است که از بیماران شبیه سازی شده استفاده می کند و بر روی حفاظت و پروتز متمرکز است. علاوه بر این، مبانی پزشکی عمومی در زمینه های فارماکولوژی، داخلی، آسیب شناسی و مبانی علمی (بیومتریک به صورت بلوک) تدریس می شود. در ترم های 7-10، که در آن تقسیم بندی دقیق موضوعات دیگر اعمال نمی شود، دانش آموزان در دوره های یکپارچه (بین رشته ای) متمرکز بر درمان شرکت خواهند کرد. در طول دوره های تلفیقی IK I و IK II، دانش آموزان این فرصت را خواهند داشت که به طور مستقیم با بیماران در تشخیص و درمان عمل محور کار کنند. دانشجویان همچنین می خواهند اصول اضافی پزشکی عمومی را در دوره های جراحی عمومی، پوست و گوش و حلق و بینی بیاموزند.
بخش بالینی ، پس از حداقل پنج ترم، به معاینه دندانپزشکی منتهی می شود. امتحان در چند ماه برگزار می شود و شامل بخش های شفاهی و عملی است. پس از اتمام موفقیت آمیز آزمون دندانپزشکی، داوطلبان می توانند برای دریافت مجوز برای انجام کار دندانپزشکی به مقام ایالتی مربوطه مراجعه کنند.

ویژگی های خاص

تمرکز برنامه درجه در دندانپزشکی بر آموزش فشرده تمرین محور و فرصت هایی برای درمان موارد پیچیده واقعی تحت هدایت دستیاران با تجربه و پزشکان ارشد است. دانشجویان از امکانات مدرن و فرصت های آموزش در خارج از ساعات درسی بهره مند می شوند. در دوره های پیش بالینی، شامل بیماران شبیه سازی شده، دانشجویان می توانند از واحدهای دندانپزشکی خود برای یادگیری و تمرین روش های درمانی اولیه استفاده کنند. فناوری دیجیتال مدرن، مانند اسکن داخل دهانی و آماده سازی به کمک رایانه، و همچنین میکروسکوپ های عامل مورد استفاده قرار خواهند گرفت. امکانات درمانی بالینی پیشرفته بوده و همگی مجهز به میکروسکوپ های عمل کننده هستند.
روش‌های تدریس و امتحان، مانند یادگیری مبتنی بر مشکل، سمینارهای و آزمون‌های عملی استاندارد، این اطمینان را می‌دهد که دانش‌آموزان برای دندانپزشک شدن آماده هستند. قبل از اولین تماس با بیماران، یا در طول درمان بیمار، آموزش در زمینه ارتباط دندانپزشکی ارائه و ابزار لازم برای درمان بیمار فراهم خواهد شد و به لطف سیستم مرکزی استریلیزاسیون، می توان بار دانش آموزان را کم نگه داشت. در دوره های پیش بالینی، ابزار و بخشی از مواد مصرفی باید توسط خود دانشجویان تهیه شود.

پژوهش

هایدلبرگ یک موسسه تحقیقاتی نوآورانه با زیرساخت های عالی و پیوندهایی با حوزه های تحقیقاتی متعدد دیگر است. تحقیقات با رتبه برتر، از جمله، در بسیاری از موارد، پروژه هایی که توسط بنیاد تحقیقات آلمان (DFG) تامین می شود، در همه زیرشاخه ها انجام می شود. بینش ها و نتایج جدید از تحقیقات بالینی به طور مستقیم در آموزش ادغام می شوند.
زمینه های اصلی تمرکز در هایدلبرگ عبارتند از:
تشخیص و درمان عملکردی
روش های درمانی جدید برای ریشه و پریودنتولوژی
ترمیم های تمام سرامیک
ترمیم های کامپوزیت مستقیم
تکنیک های تصویربرداری در ایمپلنتولوژی
آزمایش بیولوژیکی مکانیکی و سلولی مواد دندانی
بیولوژی حرکت دندان ارتودنسی
تحقیق آموزشی


به عنوان دندانپزشک در کجاها می توانید فعالیت کنید؟

مطب های دندانپزشکی و کلینیک های دندانپزشکی
تحقیق و تدریس پزشکی
صنعت
به عنوان مقامات بهداشتی، شرکت های بیمه سلامت، و انجمن های دندانپزشکی.
لازم به ذکر است که به غیر از کار در مطب دندانپزشکی مستقل، تنها تعداد نسبتا کمی موقعیت در سایر زمینه های کاری برای دندانپزشکان موجود است.

دندانپزشکی - آزمون دولتی

دندانپزشکی به اختلالات دندان، فک و دهان و درمان آنها می پردازد.
برای مشاوره، تحصیل در این رشته و رسیدن به آرزوهایتان با ما در ارتباط باشید.